Jodowanie w Jarosławcu – podczas Biegu po Plaży

Nadmorski Jarosławiec to niewielka wieś rybacka, która w czasie wakacji zmienia się w nadbałtycki kurort. Do „22 jarosławieckiego jodowania wzdłuż brzegu klifowego” – XXII Międzynarodowego Biegu po Plaży „Jarosławiec 2012” pozostały już niespełna 2 tygodnie, a na liście startowej wciąż przybywa nazwisk.

Urozmaicona i dość trudna kondycyjnie trasa o różnych rodzajach podłoża, z „agrafką” na plaży i nawrocie przy zabezpieczającej brzeg betonowej opasce przysporzy biegaczom nie lada atrakcji. Cała trasa biegu wytyczona jest ścieżką przyrodniczą na styku dwóch gmin: Postomino i Darłowo, co jest wielkim atutem jarosławieckiego biegu.

Szczególnie wymagający będzie odcinek plaży do wysokości zejścia nr 10 (przy skrzyżowaniu z tzw. drogą rusinowską) do opaski betonowej. Na tym odcinku wytyczone będą dwa tory ruchu – w stronę opaski biec trzeba będzie po ruchomym piasku, zaś po nawrocie w stronę miejscowości Wicie będzie można poruszać się samym brzegiem Bałtyku. Gorąco apelujemy do biegaczy, by poruszali się po wyznaczonej trasie i nie zmieniali torów biegu. Dodatkowo na nawrocie umiejscowiony zostanie punkt sędziowski, ustawiona tam również zostanie „bramka” pozwalająca zweryfikować biegaczy i ustalić międzyczasy.

Tak jak i w roku ubiegłym zaplanowano 3 punkty odżywiania – ok. 5 km (na plaży) z wodą , w Wiciu z wodą i napojem izotonicznym oraz na ok. 13 km z wodą. Liczymy również na strażaków, którzy w razie upałów zafundują biegaczom chłodne, wodne mgiełki.

W przeddzień zawodów – 7 lipca 2012 r. (sobota) na letnie scenie przy latarni morskiej odbędzie się festyn rodzinny „Uśmiechnięta Gmina” z blokiem zabaw i występów dla najmłodszych, programem kabaretowym, występem zespołu disco i czarnoskórymi muzykami wykonującymi utwory Boney M. Bądźcie z nami, zarejestrujcie swoją obecność podczas imprezy, a może razem uda nam się wywalczyć tytuł najbardziej uśmiechniętej Gminy w Polsce.

Jarosławieckie bieganie rozpocznie w niedzielę o godz. 9.00 młodzież, która pobiegnie w XXII Ogólnopolskich Biegach Młodzieżowych „Powitanie Lata” na dystansach: 500 m, 1.000 m i 2.000 m. O godz. 10.15 na dystansie 2.000 m w XVII Ogólnopolskim Biegu Samorządowym „Bursztyn Jarosławca” rywalizować będą samorządowcy: wójtowie, burmistrzowie, radni i pracownicy urzędów. O godz. 11.00 na 15 kilometrową trasę wyruszą uczestnicy XXII Międzynarodowego Biegu po Plaży „Jarosławiec 2012”.

Już teraz prosimy kierowców o wyrozumiałość, gdyż nastąpią znaczne utrudnienia w ruchu kołowym pojazdów. Częściowo wstrzymany zostanie ruch na odcinku w Jarosławcu od skrzyżowania ul. Nadmorskiej z ul. Bałtycką i Szkolną do skrzyżowania ul. Bałtyckiej z ul. Leśną, w godz. od. 9.00 do 10.55. Całkowite wstrzymanie ruchu nastąpi w godz. od 10.55 do 11.45 na odcinku drogi w Jarosławcu od skrzyżowania ul. Nadmorskiej z ul. Bałtycką i Szkolną do skrzyżowania drogi Jarosławiec-Rusinowo i tzw. „pas startowy”. Częściowo ograniczony ruch wystąpi w godz. od 12.00 do 14.00 na odcinku drogi od skrzyżowania ul. Nadmorskiej z ul. Bałtycką i Szkolną do skrzyżowania drogi Jarosławiec-Rusinowo i tzw. „pas startowy” – ruch wahadłowy.

Parking przy Punkcie Informacji Turystycznej w dniach 7-8 lipca 2012 r. będzie nieczynny. Prosimy o kierowanie się pojazdów na parking przy ul. Bałtyckiej/Dorszowej.

Uprzejmie prosimy też turystów i plażowiczów, by w dniu biegu w godzinach od 11.00 do 13.00 nie korzystali z odcinka plaży przy „pasie startowym” – od opaski betonowej do zejścia nr 10. Jednakże bardzo liczymy na ich obecność i kibicowanie biegnącym po plaży zawodnikom.

Patronat Honorowy nad tegorocznym, jarosławieckim biegowym świętem przyjęła Joanna Mucha – Minister Sportu i Turystyki, Jacek Cichocki – Minister Spraw Wewnętrznych, Dominik Tracz – Komendant Główny Straży Granicznej, Olgierd Geblewicz – Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Wojciech Wiśniowski – Starosta Sławieński. Imprezie patronuje także Polski Komitet Olimpijski i Polski Związek lekkiej Atletyki. Jak co roku Przewodniczącym Komitetu Honorowego jest Janusz Bojkowski – Wójt Gminy Postomino.

Gośćmi tegorocznego Biegu po Plaży będą: dwukrotny medalista olimpijski we florecie, mistrz świata – Marian Sypniewski, dyrektor biegu Big 25 Berlin – Christoph Kopp i generał Roman Polko, który już zapowiedział swój start w Biegu po Plaży. Przy linii startu nie zabraknie też dyrektorów wielu zaprzyjaźnionych biegów w Polsce, olimpijczyków, gości zaproszonych przez Organizatora.

Wciąż trwają zapisy internetowe na stronie http://www.pulsarsport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=425. Przypominamy, że opłatę w wysokości 40,00 zł wpłacać można przelewem na konto jedynie do dnia 1 lipca 2012 r. (decyduje data nadania).

Dla usprawnienia zapisów sekretariat, podobnie jak przed rokiem będzie czynny już w sobotę, 7 lipca 2012 r. od godziny 18.00 do 21.00 w sali sportowej Zespołu Szkół w Jarosławcu (obok latarni morskiej), zaś w niedzielę – 8 lipca 2012 r. będzie otwarty od 7.00 do 10.30. Przy zapisach opłatę w wysokości 50,00 zł będzie można wnieść wyłącznie gotówką.

Po odbiorze numeru startowego każdy zawodnik Biegu po Plaży otrzyma koszulkę z tkaniny „oddychającej”, a na mecie okolicznościowy medal, dyplom i pakiet sponsorski, w tym m.in. świetny bidon na wodę.

Zwycięzcy Biegu po Plaży w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn za miejsca I-X otrzymają nagrody finansowe, do tego za miejsca I-III przewidziano pamiątkowe puchary. Zawodnicy zajmujący miejsca XI-XV w kategoriach open kobiet i mężczyzn otrzymają nagrody rzeczowe. Z kolei 22 kobieta na mecie otrzyma okolicznościową koszulkę ufundowaną przez portal www.KobietkiBiegaja.pl.

W kategoriach wiekowych Biegu po Plaży nagrody rzeczowe za miejsca I-III ufundowała firma Asicis.

Najlepszy strażak, policjant, funkcjonariusz straży granicznej, otrzyma puchary ufundowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, a pracownik samorządowy otrzyma Puchar Wójta Gminy Postomino.

Podczas tegorocznego Biegu odbędą się też I Mistrzostwa Straży Granicznej w Biegach Przełajowych pod patronatem Komendanta Głównego Straży Granicznej. Oprócz klasyfikacji indywidualnej prowadzona będzie też klasyfikacja drużynowa.

Samorządowcy otrzymają dyplomy, pakiety sponsorskie, puchary i nagrody zgodnie z regulaminem, zaś dzieci i młodzież nagrody za miejsca I-VI każdego z biegów i puchary. Na każdego młodego zawodnika czekać będzie też butelka Kubuś Water Sport ufundowana przez producenta.

Po rozdaniu nagród wśród wszystkich zawodników rozlosowane zostaną nagrody, w tym m.in. weekend dla 2 osób, gadżety sportowe i wiele innych upominków.

Jak i w roku ubiegłym Bieg po plaży jest jednym z biegów organizowanych w ramach Festiwalu Biegów, których finał odbędzie się we wrześniu w Krynicy.

Biegacze już teraz możecie zobaczyć jaka jest pogoda na jarosławieckiej plaży na stronie http://www.postomino.pl/499-4fc617b8d4149.htm lub oglądając prognozę pogody na kanale Polsat News. Także w dniu biegu już od godziny 6.50 będziecie mogli oglądać na kanale Polsat News bezpośrednie relacje prosto z jarosławieckiego święta. Bądźcie z nami. Zapraszamy – tegoroczne wakacje warto rozpocząć w Jarosławcu.

 Agnieszka Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biegowe Grand Prix Gminy Postomino, CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Inne wydarzenia, Międzynarodowy Bieg Po Plaży, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.