Karatecy zdobyli 13 medali – zajęli 1 miejsce drużynowo

Kolejny świetny występ zanotowali karatecy z Postomina. Tym razem na VIII Międzynarodowym Turnieju Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin, który odbył się w Świnoujściu w dniach 26-27 maja 2012 r. W zawodach tych wystartowało łącznie 278 zawodników z kilkunastu klubów z Polski, Rosji, Danii, Czech i Niemiec. Ośmiu podopiecznych Artura Wdowiarka zdobyło łącznie 13 medali (5 złotych, 3 srebrne i 5 brązowych) i w klasyfikacji końcowej jako drużyna uplasowali się na pierwszym miejscu, wyraźnie wyprzedzając ekipy ze Świnoujścia, Drawska Pomorskiego, Szczecinka czy też Morynia.

Bardzo dobrze spisały się reprezentantki naszego kraju na ostatnich Mistrzostwach Europy w Hiszpnii: Aleksandra Karpuk, która zdobyła dwa złote medale w kategoriach kata i kumite juniorek +55 kg oraz Agnieszka Olszowiec, która w kategorii kata młodziczek zajęła pierwsze miejsce a w konkurencji kumite +50 kg była trzecia.

Również Grzegorz Lisek zanotował bardzo udany start w turnieju. W swojej pierwszej walce młodzików +65 kg pokonał po bardzo wyrównanym i zaciętym pojedynku aktualnego Mistrza Europy. W walce półfinałowe także odniósł zwycięstwo i awansował do finału, gdzie niestety przegrał z zawodnikiem z Rosji i ostatecznie zajął drugie miejsce, co i tak jest dużym sukcesem. W konkurencji kata chłopców 14-17 lat Grzesiek uplasował się na trzeciej pozycji tuż za swoim kolegą z drużyny Erykiem Krysikiem, który zajął drugą lokatę.

Z dwoma medalami wróciła również Anna Jurewicz, która w kategorii kumite dziewcząt 10-11 lat nie dała przeciwniczkom żadnych szans i pewnie wywalczyła złoty medal. W kategorii kata 10-11 lat zajęła trzecie miejsce.

Pozostałe medale zdobyli: Wiktoria Demidok: srebro w kata 12-13 lat i brąz w kumite dziewcząt 12-13 lat oraz Łukasz Cichy: złoto w kategorii kata seniorów i brąz w kumite seniorów open.

Bardzo dobrze spisała się również Hanna Wdowiarek, która w kategorii kata dziewcząt 10-11 lat zajęła piąte miejsce.

Na koniec zawodów sędziowie wybrali najlepszego zawodnika i zawodniczkę turnieju, którą zastała Aleksandra Karpuk z Postomina.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Łukasz Cichy

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Karate kyokushin, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.