Kije nad Bałtykiem, także jesienią i zimą

W dniu 4 listopada 2012 r. miłośnicy aktywnych spacerów z kijkami spotkali się w Jarosławcu, by zwiedzić nowy odcinek trasy rekreacyjnej wzdłuż jeziora Wicko. Tegoroczny rajd Nordic Walking, jak co roku odbył się pod hasłem „Po Neptunowskich włościach”. Rajd był organizowany wspólnie z Postomińskim Klubem Morsów „Wiking” z okazji rozpoczęcia sezonu kąpielowego.

Zanim wyruszyliśmy na trasę wszyscy razem pomogliśmy przy organizacji wspólnej, popołudniowej uroczystości – każde ręce były mile widziane.

Rajd rozpoczęliśmy przywitaniem się z Neptunem, brodząc po piaskach na jarosławieckiej plaży. W czasie marszu okazało się, że w naszym kierunku spoglądało oko kamery telewizji Polsat News, co było miłym zaskoczeniem.

Z Jarosławca – trasą wzdłuż jeziora Wicko przewędrowaliśmy do Jezierzan, a dalej nowo powstałą trasą rowerową przy jeziorze – do Łącka. W Łącku chwila relaksu na pomoście i wybudowanym miejscu rekreacyjnym. Powrotna trasa to zmiana nawierzchni z żużlowej na asfalt. Powrót do Jezierzan i dalej do Jarosławca.

Frekwencja tego dnia była dość niska bo tylko pięć osób zdecydowało się wziąć udział w marszu. Zakończenie odbyło się na ośrodku „Przywodny” w Jarosławcu, gdzie integrowaliśmy się z czonkami Klubów Morsowych. Ten dzień zakończył się przy wspólnym pieczeniu kiełbasek.

Pogoda tego dnia dopisała ,choć już jesień za oknami ale w Jarosławcu słonko uśmiechnęło się do uczestników imprez.

Dziękujemy uczestnikom za ogromne zaangażowanie się przy organizacji wydarzenia i już dziś zapraszamy na ostatnią w tym roku imprezę „kijkową” do Jarosławca w dniu 8 grudnia 2012 r. (sobota) na IV Mikołajkowe 2 mile Morskie Nordic Walking.

Maria Lech-Szajner

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Nordic Walking, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.