Klimatycznie w Swołowie

W niedzielne popołudnie 18 września 2011 r. 33-osobowa grupa rowerzystów (Postomino – 16 osób, Sławno – 17 osób) wyruszyła pokrzepić duszę do Swołowa.

Grupa sławieńska do Swołowa jechała „z przebojami” – Kazi pękła opona i 5 osobowa grupa czekała razem z nią, aż dojedzie pomoc. Po półgodzinie z nowym rowerem dojechał małżonek Kazi. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, iż rower został przywieziony dużym samochodem dostawczym (tirem), na którym zmieściłoby się około 50 takich rowerów. Dziękujemy serdecznie małżonkowi, bo stanął na wysokości zadania. Po zamianie roweru cała grupa wyruszyła drogami polnymi do Swołowa.

O godzinie 11.40 obie grupy spotkały się w Muzealnej Zagrodzie Albrechta w Swołowie. Po zwiedzeniu muzeum rowerzyści zawitali w Gospodzie pod Wesołym Pomorzaninem, gdzie smakowali żurek słowiński przyrządzony zgodnie ze starym przepisem.

Po posileniu się grupa rowerowa spotkała się z rowerzystami z klubu rowerowego „Bezkres” na posesji „U Gastóły”. Państwo Gastółowie poczęstowali wszystkich rajdowców zupą ziemniaczaną z zacierką, aby rozgrzać się przed powrotem do domów. Bardzo serdecznie dziękujemy za gościnę – wrócimy tu za  rok.

Chwila na relaks, spacer po „Krainie w Kratę”, zwiedzanie miejsca robót jakie wykonywane są przy renowacji następnych gospodarstw muzealnych.

W drodze powrotnej do domu rowerzystów złapał deszcz, ale cykliści byli już przygotowani i zaopatrzeni w płaszcze przeciwdeszczowe. Cało i zdrowo 33 osobowa grupa dojechała do swoich domów.

Dziękujemy za miło spędzoną niedzielę i życzymy następnych, udanych wypraw.

Najbliższe rajdy to:     
25 września 2011 r. – Festiwal rajdowy „3 w 1” – Rajd Wrzosowo- Ziemniaczany „Chudaczewo 2011”, start godz. 11.00
2 października 2011 r. – Rowerem do Wodnicy (spływ kajakowy rzeką Słupią, gry i zabawy na powietrzu itp.) – wyjazd ze Sławna o godz. 9.30 do Postomina (10.30) i dalej do Wodnicy
16 października 2011 r. – „Jesienny Las” – Krakowiany – o godz. 11.30 spotkanie ze sławieńską grupą w Radosławiu przy leśniczówce

Do zobaczenia na trasach i  rajdach rowerowych!

Maria Lech-Szajner

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Rajdy rowerowe, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.