Kolejne laury postomińskich karateków

W dniu 6 kwietnia 2013 w Złocieńcu odbyła się IV Wojewódzka Olimpiada Młodzieży Karate Kyokushin. W olimpiadzie udział wzięło niespełna 250 zawodników z 14 ośrodków, w tym trzech zawodników klubu z Postomina. Sędzią głównym zawodów był sensei Andrzej Kłujszo, a impreza została otwarta przez włodarzy miasta.

Wiele konkurencji było bardzo silnie obsadzonych. Startowało w nich po kilkudziesięciu zawodników, stąd tym trudniej było się przedrzeć do strefy medalowej. Niemniej jednak, wszyscy zawodnicy naszego klubu stanęli na podium.

I miejsce w kategorii kata młodziczek zajęła Wiktoria Demidok, która również w konkurencji kumite spisała się bardzo dobrze zajmując V miejsce.

Bardzo dobry start odnotowała także Anna Jurewicz, która po bardzo emocjonującej rywalizacji w konkurencji kata dziewcząt 12 lat straciła do pierwszej zawodniczki zaledwie 0,2 pkt. i ostatecznie zdobyła srebrny medal.

W konkurencji kumite młodzików -55 kg. srebrny medal zdobył Jakub Wyrosławski, który po bardzo wyrównanym finale musiał ostatecznie uznać wyższość swojego przeciwnika i zajął II miejsce.

Łukasz Cichy

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Karate kyokushin, Sport i rekreacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.