Kolejne punkty w ramach biegowego Grand Prix

Jarosław Cichocki z Białogardu i Białorusinka Elena Makolova wygrali w XVIII Biegu im. Elżbiety Garduły w Korzybiu 16 lipca 2011 r. 207 uczestników miało do pokonania 10,5 km. Pośród nich byli także członkowie Klubu Biegacza „Bryza” i Mieszkańcy gminy Postomino, którzy zdobyli kolejne punkty w ramach klasyfikacji Grand Prix. Wygrał Jarosław Cichocki (Białogard). Jego czas to 34 minuty i 14 sekund. Jako drugi finiszował Paweł Piotraschke (Lęborski Klub Biegacza Braci Petk) – 34.27 min. Na kolejnych pozycjach zameldowali się: Łukasz Wirkus (Talex Borysław Borzytuchom) – 34.43 min, Sebastian Wąsicki (LKB Braci Petk) – 35.41 min, Dawid Dworak (UKS Ekonomik – Maratończyk Lębork) – 36.12 min, Zbigniew Kaszewski (Talex Borysław) – 36.27 min. Wśród pań wygrała Elena Makolova. Białorusinka nie dała szans rywalkom i przybiegła na metę wygrała w czasie 40.44 min. Kolejne miejsca zajęły: Weronika Wójcik (Kociewski Klub Biegacza Starogard Gdański) – 41.26 min, Antonina Rychter (UKS Jedynka Szczecinek) – 41.31 min.

Klasyfikację drużynową wygrał Klub Biegacza Goch Bytów. Na drugim miejscu został sklasyfikowany LKB Braci Petk Lębork. Trzeci był Florian Chojnice.

Starterem biegu był Jan Huruk, siódmy maratończyk igrzysk w Barcelonie.

Bieg ukończyło 205 zawodników.

Wśród postomińskich biegaczy najlepiej wypadli:
- Grzegorz Antosik – 11 miejsce – czas: 38.12
- Maciej Pominkiewicz – 25 miejsce – czas: 41.04
- Dawid Ciesielski – 111 miejsce – czas: 59.29

Otwarte Biegowe GRAND PRIX mieszkańców Gminy Postomino i Klubu Biegacza „Bryza” z okazji 20. rocznicy wspólnego biegania w roku 2011 nabiera tempa. Odbyło się już 6 z 9-ciu biegów.

Niezmiennie na miejscu pierwszym Grand Prix plasuje się Grzegorz Antosik, który ma łącznie 116 (na 120) pkt. i wystartował we wszystkich 6-ciu dotychczasowych biegach. Miejsce II zajmuje Dawid Ciesielski z 79 pkt. Na miejsce III (z IV) „wskoczył” Janusz Sowiński z 63 pkt. Maciej Pominkiewicz awansował na miejsce VIII (z XIV), a Maciej Januszewski na miejsce XII z XXXIV. Z kolei Bogdan Szlawski po dwóch startach w ramach Grand Prix zajmuje aktualnie XIII miejsce (awans z XXXVI).

Klasyfikacja Otwartego Biegowego GRAND PRIX mieszkańców Gminy Postomino i Klubu Biegacza „Bryza” z okazji 20. rocznicy wspólnego biegania w roku 2011 po 6-ciu biegach

Kolejne biegi w klasyfikacji Grand Prix to:
1. Ustecka Dziesiątka – 14.08.2011
2. Bieg zamkniętego szlabanu – Postomino – 01.10.2011
3. XI Bieg Mikołajkowy – Jarosławiec – 03.12.2011

Agnieszka Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biegowe Grand Prix Gminy Postomino, CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.