Korliński „Arlekin” reprezentantem powiatu

Kolejnym przeglądem w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego na etapie powiatowym były Prezentacje Zespołów teatralnych, które odbyły się w Sławieńskim Domu Kultury w sobotę, 16 kwietnia 2011 r. Na scenie wystąpiło 8 zespołów teatralnych, zakwalifikowanych w eliminacjach gminnych i miejskich: Koło Teatralne Szkoły Podstawowej nr 3 w Sławnie – opiekun Jadwiga Choroś w przedstawieniu „Czerwony kapturek”, Teatr „Bursztynki” z Zespołu Szkół w Darłowie – opiekun Marzena Starzyńska w przedstawieniu „Książę szuka żony“, Teatr „Kwadracik” z Zespołu Szkół w Jarosławcu – opiekunowie: Radosław Wąsiewski i Agnieszka Wodowska w przedstawieniu „Za ósmą górą”, Teatr „Arlekin” z Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie – opiekun Edyta Stachowska w przedstawieniu „Prawda czy mit”, Zespół Teatralny „Smyk” z Zespołu Szkół –Szkoła Podstawowa w Postominie opiekun – Mariola Bukowska w przedstawieniu „Zamieszanie w krainie baśni”, grupa teatralna z Zespołu Szkół im. J.H .Dąbrowskiego w Sławnie, reżyser Amanda Myśliwiec w przedstawieniu „Pozory Mylą”, Koło Teatralne „Pajacyk” ze Szkoły Podstawowej w Warszkowie – opiekunki: Zuzanna Łuczkowska i Mariola Szydłowska w Scence Kabaretowej „Prezentacja ocen”, Zespół teatralny „Szklana kula” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sławnie – opiekunki: Marzena Kowalska i Iwona Olszewska w przedstawieniu „O Zuzannie, co nie chciała być panną”.

Przedstawienia oceniało Jury w składzie: Aldona Staszewska–Klimek, Irena Mucha, Eustachy Bindas.

Jury wyróżniło „Kwadracik” za kostiumy i scenografię oraz „Smyk” za żywiołowość i aktorski wdzięk.

Wyróżnienia otrzymali także aktorzy:
- Anita Osenkowska z SP Warszkowo za rolę Jedynki,
- Jakub Wasylew z Zespołu Szkół w Jarosławcu za rolę Kmiecia,
- Marta Wojciechowska z SP 3 za rolę Czerwonego Kapturka,
- Kornelia Chocianowska ze Szkoły Podstawowej w Postominie za rolę Baby Jagi,
- Emilia Walasek z ZS Darłowo za rolę Królowej,
- Julia Morka z SP 3 Sławno za rolę Zuzanny.

Do eliminacji wojewódzkich prezentacji teatralnych, które odbędą się 20-22 maja 2011 r. w Świdwinie jury zakwalifikowało 3 zespoły teatralne:

- Teatr „Arlekin” z Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie
- „Bursztynki” z ZS Darłowo.
- „Szklana Kula” z SP 3 Sławno.

Opiekunowie grup teatralnych i wyróżnieni aktorzy otrzymali gratulacje i dyplomy z rąk Wicestarosty – Iwony Najdy, a laureaci pamiątkowe statuetki.

A.Cz.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Kultura, Literatura, Sztuka i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.