Kwietny Bieg 2012 – już 31 maja 2012 r. na postomińskim stadionie

Przez kolejnych osiem lat od granic Gminy Postomino z Ustką do granic z Darłowem odbywała się sztafeta dla upamiętnienia rocznicy Pierwszej Pielgrzymki Papieża – Jana Pawła II do Ojczyzny – „Kwietny Bieg”. Biegacze i rowerzyści na terenie gminy Postomino rok rocznie pokonywali dystans 15,7 km, by dać swoje świadectwo i w ten sposób upamiętnić to niecodzienne wydarzenie.

W tym roku Organizator ogólnopolskiego wydarzenia – „Stowarzyszenie 10 czerwca” z Krakowa nie uzyskało niezbędnego wsparcia, by przeprowadzić sztafetę przez całą Polskę. Mimo to zaapelował do wszystkich „kwietnobiegowych” partnerów o to, by pokazać „że żyjemy”, że możemy zorganizować bieg w innej formule, abyśmy byli razem.

Podjęliśmy wyzwanie rzucone przez Stowarzyszenie i zamierzamy kontynuować kwietnobiegowe tradycje. Zaplanowaliśmy w dniu 31 maja 2012 r. (czwartek) od godz. 17.00 na stadionie sportowym im. Zbigniewa Galka w Postominie:

 

  1. BIEG – na bieżni lekkoatletycznej chcemy pokonać 92 km, a tym samym wybiegać urodzinowy prezent z okazji przypadającej w tym roku 92 rocznicy urodzin Jana Pawła II – równocześnie 5 lub 6 sztafet ze zmianami zawodników – każdy biegnie jak długo chce i ile może (jedno okrążenie400 m), ważne by suma wszystkich przebiegniętych dystansów była równa92 km – Biegacze – liczymy na waszą obecność!
  2. PRZEJAZD ROWEROWY – na terenach przyległych do stadionu chcemy „wykręcić” dystans 35 km 300 m, co stanowić będzie 10% trasy wokół Polski – zliczmy sumę przejechanych kilometrów przez każdego rowerzystę, można przejechać dowolny odcinek, ważne by suma przejechanych przez cyklistów kilometrów miała długość35,3 km – Rowerzyści – liczymy na waszą obecność!
  3. MARSZ NORDIC WALKING – na koronie stadionu chcemy pokonać łącznie 15,7 km – tyle co corocznie pokonywała sztafeta Kwietnego Biegu na terenie gminy Postomino, tak jak w biegu i jeździe rowerem sumować będziemy pokonane przez uczestników dystanse (jedno okrążenie ok.600 m) – Kijkarze – liczymy na waszą obecność!!!
  4. MARSZ PIESZY – na łącznym dystansie 3.530 m, co stanowić będzie 1% sztafety wokół Polski. Sumujemy dystanse pokonane przez wszystkich uczestników – Piechurzy – liczymy na waszą obecność!

 

Zapraszamy wszystkich chętnych, by swój aktywny udział w „Kwietnym Biegu” naszemu błogosławionemu Janowi Pawłowi II w hołdzie złożyli. Wystarczy trochę chęci i wygodny strój sportowy. Mile widziane byłyby również biało-czerwone chorągiewki, flagi papieskie lub stroje w tych kolorach. Na zakończenie wydarzenia, ok. godz. 19.00 – dzięki hojności sponsorów planujemy rozdanie pamiątkowych certyfikatów i spotkanie przy grillu.

 

Potwierdzenie udziału oraz więcej szczegółów – Zdzisław Ludwikowski, tel. (59) 810-89-24 lub 601-626-330; email: sport@postomino.pl.

 

Bądźcie z nami! Pokażmy, że żyjemy!!!

A. Czarnuch

 

 

 

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Inne wydarzenia, Klub Biegacza "Bryza", Morsy, Nordic Walking, Rajdy rowerowe, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.