Łacko Mistrzem Gminy Postomino w halowej piłce nożnej

Głośno i kolorowo zaczęło się robić w sobotni poranek w sali sportowej Zespołu Szkół w Postominie. Rozgrzewające się drużyny wzbudzały podziw, wykazywały wolę walki i kunszt piłkarski przed rozpoczęciem finałowego turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Postomino w ramach XIV Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw w 2011 r. Po rozegranych w dniu 5 marca br. eliminacjach z turniejem pożegnały się sołectwa: Kanin, Tyń, Pieszcz, Masłowice, Mazów, Jezierzany, Nosalin, Pałówko, Staniewice i Jarosławiec. Z udziałem 10 sołectw, rozstawionych do dwóch grup, 19 marca 2011 r. rozegrano finały w grupach systemem „każdy z każdym”. Drużyny zagrały w 2 grupach:
Grupa A – Postomino, Łącko, Pieńkowo, Chudaczewo, Wilkowice
Grupa B – Korlino, Królewo, Nacmierz, Pieńkówko, Wszędzień

Otwierając turniej Dyrektor Centrum Kultury i Sportu, Agnieszka Czarnuch, pełna podziwu stwierdziła, że w fazie finałowej bierze cały postomiński kwiat piłkarski, w każdej drużynie swych najlepszych zawodników wystawiły sołectwa. Z-ca wójta Adam Drapała, oglądając mecze finałowe, z zachwytem patrzył na poczynania zawodników nie szczędząc braw.

Na piłkarskiej mapie Gminy w halowej piłce nożnej nastąpiły znaczne zmiany. Drużyna Postomina nie obroniła tytułu mistrza gminy, a drużyny Chudaczewa i Wszędzienia nie sprostały oczekiwaniom z roku ubiegłego, spadając znacznie. Przebojem do elitarnego piłkarskiego grona wdarły się drużyny sołectw Pieńkówko i Królewo.

Po rozgrywkach grupowych rozegrano mecze finałowe o miejsca I-X.

W meczu o IX miejsce Wszędzień pokonał Wilkowice (0:2), w meczu o miejsce VII Chudaczewo pokonało Korlino (4:1). W meczu o V miejsce wygrało Pieńkowo, które po remisie 2:2, w rzutach karnych pokonało Nacmierz (4:3). W półfinale o miejsce III ubiegłoroczny mistrz – sołectwo Postomino zostało pokonane przez Królewo (0:2). Mistrzem Gminy zostało sołectwo Łącko, które pokonało Pieńkówko („czarnego konia” turnieju) z wynikiem 6:0.

W całym turnieju (eliminacje i finały) rozegrano łącznie 55 meczy, gdzie strzelono 216 bramek.

Najlepszym bramkarzem został Kacper Dybiec z Pieńkówka, królami strzelców zostali Kamil Jachemek z Pieńkówka i Krystian Bonowicz z Królewa strzelając łącznie po 8 bramek. Najstarszym zawodnikiem był Daniel Pakos z Wilkowic.

W drużynie Wilkowic grał radny, sołtys – Daniel Pakos, a w drużynie Wszędzienia w eliminacjach zagrała sołtys Maria Lech-Szajner.

W konkursie żonglerki (podbijanie piłki na czas – ilość podbić w ciągu 1 minuty) wystąpiło 11 zawodników. Najlepszymi byli: Kamil Jachemek – 133 razy, Eryk Sobczak – 127 razy (obaj z Pieńkówka) oraz Tomasz Kasiński z Królewa – 113 razy. Łącznie uczestnicy podbili piłkę 664 razy. Nagrody dla zwycięzców ufundował Zakład Usług Leśnych – Eugeniusz Hutman z Mazowa.

Najmłodszymi wiekowo drużynami były zespoły: Korlina, Królewa, Chudaczewa, Pieńkówka. Najstarszymi były drużyny” Wilkowic, Jezierzan, Mazowa.

Najbardziej rodzinnymi drużynami były: Wilkowice, gdzie wystąpiło trzech braci Piotr, Grzegorz, Daniel Pakos oraz Damian, Paweł, Robert Łyczko. W drużynie Postomina zagrało trzech braci Sylwester, Szczepan i Marek Domżałowicz.

Podczas turnieju sędziowie: Krzysztof Klimowski i Karol Prondzyński pokazali 5 czerwonych i 4 żółte kartki.

Zwycięska drużyna Łącka wystąpiła w składzie: Krzysztof Kalinowski, Ireneusz Krajewski, Mariusz Kozdroń, Łukasz Tłusek, Maciej Kęsy, Damian Matelak, Dawid Gronkiewicz, Patryk Gronkiewicz, Jarosław Krajewski. Drużynie wiernie kibicowali: w fazie eliminacyjnej – Jadwiga Krakowska (sołtys Łącka, Przewodnicząca rady Gminy Postomino) i Zdzisław Kania (naczelnik OSP).

Swoje drużyny dopingowali sołtysi: Zenon Morka – Pieszcz, Jan Małolepszy – Masłowice, Jan Chabowski – Nacmierz, Paweł Sadowski – Korlino, Anna Rój – Pieńkówko oraz Adam Przybylski – Radny Rady Gminy z Pieńkowa.

Wyjątkowo niesportowe zachowanie towarzyszyło pierwszemu meczowi rozgrywanemu w fazie finałowej przez sołectwo Wszędzień, w wyniku czego decyzją Organizatora mecz zweryfikowano jako walkower (0:3) na korzyść Korlina. Z kolei zachowanie jednego z bramkarzy niemalże nie zakończyło się postępowaniem cywilnym. Wstyd Panie i Panowie, wstyd.

Ostateczna klasyfikacja Halowego Turnieju Piłki Nożnej wygląda następująco:
miejsce I – Łącko (15 pkt.)
miejsce II – Pieńkówko (14 pkt.)
miejsce III – Królewo (13 pkt.)
miejsce IV – Postomino (12 pkt.)
miejsce V – Pieńkowo (11 pkt.)
miejsce VI – Nacmierz (10 pkt.)
miejsce VII – Chudaczewo (9 pkt.)
miejsce VIII – Korlino (8 pkt.)
miejsce IX – Wszędzień (7 pkt.)
miejsce X – Wilkowice (6 pkt.)
miejsce XI – Jarosławiec (5 pkt.)
miejsce XII – Staniewice (4 pkt.)
miejsce XIII – Pałówko (3 pkt.)
miejsce XIV – Nosalin (2 pkt.)
miejsce XV – Jezierzany (1 pkt.)
miejsce XVI – Mazów (1 pkt.)
miejsce XVII – Masłowice (1 pkt.)
miejsce XVIII – Pieszcz (1 pkt.)
miejsce XIX – Tyń (1 pkt.), Kanin (0 pkt.)

Cztery pierwsze drużyny otrzymały Puchary Wójta Gminy Postomino, które wręczył Zastępca Wójta – Adam Drapała w asyście Dyrektora Centrum Kultury i Sportu – Agnieszki Czarnuch.

Klasyfikacja ogólna sołectw w XIV Współzawodnictwie Sportowo-Rekreacyjnym po dwóch turniejach dostępna jest tutaj. Punktacja WSRS 2011 – po 2 turniejach

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Współzawodnictwo Sportowo-Rekreacyjne Sołectw i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.