Majówkowe jeżdżenie – rowerzyści w Pieszczu

Słoneczny ranek w niedzielę, 20 maja 2012 r. przywitał wszystkich uczestników rajdu rowerowego „Majówka na rowerze”. O godzinie 10.30 z Postomina przez Pieńkówko, Tyń wyruszyła 10 osobowa grupa rowerzystów, aby połączyć się w Tyniu z 10 osobową grupą z Pieszcza. Trasę Tyń-Staniewice pilotowała Straż Gminna. W Nosalinie przy świetlicy dołączyło kolejnych 5 osób ze Sławna. Na pytanie „gdzie reszta” – Ania Sendecka odpowiedziała, że z powodu Festiwalu Orkiestr Dętych w Sławnie i pikniku na Wyspie Łososiowej w Darłowie spora część rajdowiczów w tym dniu przedłożyła kulturę ponad rekreację.

Słońce z godziny na godzinę coraz mocniej świeciło. Jadąc z Nosalina w kierunku Pałowa rowerzyści przystanęli przy polu rzepaku. Nasyceni słodkim zapachem ruszyli do Pałowa. Mała grupka rowerzystów na czele z Alicją Kukowską objechała wieś wokoło.

Z Pałowa do Pieszcza można było jechali kwiecistą aleją kasztanową. Cisza, spokój i promienie słoneczne sprawiały, iż dzień ten był przyjemny i taki delikatny. Do Pieszcza całą grupę prowadziła Irena Owsiuk. Na boisku szkolnym w Pieszczu z poczęstunkiem czekał sołtys wsi Zenon Morka, który przywitał cyklistów: zupą, swojskim ogórkiem, przepysznym ciastem i smalczykiem, który pod wpływem wysokiej temperatury stał się przezroczysty.

Po konsumpcji rozlosowano upominki wśród uczestników i rozstrzygnięto konkurs na Aktywną rodzinę rajdową. Puchar z rąk Wiesławy Dankowskiej sekretarza Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „Aktywni” otrzymała Joanna Kalinowska wraz z synem Arturem ze Staniewic, którzy z uśmiechem na twarzy przejechali całą trasę rajdu.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego rajdu: Funkcjonariuszom Straży Gminnej w Postominie za pilotaż na trasie, paniom z Pieszcza za wyśmienity poczęstunek, a w szczególności Irenie Owsiuk oraz sołtysowi Zenonowi Morce.

Następny rajd to wyjazd zorganizowany na NAD ZATOKĘ PUCKĄ – w dniu 17 czerwca 2012 r. Chętnych, którzy chcą zwiedzić malownicze trasy Zatoki Puckiej proszę o kontakt do dnia 11 czerwca 2012 r. pod nr tel. 600-515-743 (Maria Lech-Szajner). Organizator wyprawy szacuje koszt wyjazdu na około 60 zł od osoby.

Z kolei już 23 czerwca 2012 r. wybieramy się do Łętowa na festyn „Łętowskie wianki”.

Zapraszamy

M. Lech-Szajner

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Rajdy rowerowe, Sport i rekreacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.