Maria Żrodowska najlepszą juniorką powiatu sławieńskigo

W miniony piątek, 13 kwietnia 2012 r. w sali kina „Bajka” Darłowskiego Ośrodka Kultury podsumowano Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Sławieńskiego 2011 roku. Plebiscyt po raz kolejny zorganizował „Dziennik Bałtycki” wraz z partnerami, wśród których znalazł się m.in.: Wójt Gminy Postomino. Zwyciężczynią w jednej z 4 kategorii  (junior) została Maria Żrodowska, uczennica Zespołu Szkół w Jarosławcu, zdobywając prawie dwukrotnie więcej głosów niż zawodnik z 2 lokaty.

Marysia Żrodowska to golfistka, lekkoatletka i pływaczka. Zajęła m.in.: IV miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów (netto) w Golfa, XII miejsce (najmłodsza zawodniczka) na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kobiet w Golfa, I miejsce (netto) w Otwartych Mistrzostwach Juniorów Młodszych w Golfa (do 12 lat) w Warszawie, I miejsce (netto) w Turnieju Golfowym Vista Cup w Gdańsku (kat. junior do lat 14), I miejsce w turnieju Golfowym Vista Cup w kategorii Ojciec + córka. III miejsce w Turnieju EU PRESIDENCY w Szczecinie w klasyfikacji ogólnej (najmłodsza zawodniczka). Jako jedna z trzech juniorek młodszych w kraju została zaproszona na cykl konsultacji z trenerami kadry narodowej juniorów.  Ponadto zajęła I miejsce w Otwartym Turnieju w skoku wzwyż w Sławnie w kategorii dziewcząt do 12 lat. Zdobyła także I miejsce w pływaniu stylem grzbietowym i II w stylu dowolnym w Otwartych Powiatowych Zawodach Pływackich w Darłowie.

Podczas gali Sportu otrzymała puchar i nagrody z rąk Jana Krawczuka – członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego oraz Adama Drapały – Zastępcy Wójta Gminy Postomino.

Gratuluję zwycięstwa i życzę kolejnych sportowych sukcesów.

A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.