Memoriał Szachowy im. A. Obszańskiego w wyborowej obsadzie

21 października 2012 r. w Centrum Kultury i Sportu w Postominie zorganizowano II Memoriał Szachowy im. Alfreda Obszańskiego. Celem turnieju było uczczenie pamięci Alfreda Obszańskiego – szachisty, cenionego działacza, organizatora, trenera, wychowawcy młodzieży, wielkiego miłośnika szachów oraz popularyzacja „królewskiej gry” wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie Gminy Postomino i w regionie.


Już o poranku, w siedzibie CKiS zjawili się pierwsi pasjonaci szachów, którzy stanęli do zmagań. Wystartowało łącznie 18 zawodników, wśród których była 1 kobieta. W ocenie uczestników do Postomina zawitała „mocna” ekipa szachowych zawodników ze Słupska, Koszalina, Sławna, Dębnicy Kaszubskiej, Kepic, Koszalina i Pieńkowa. Rozegrano 9 rund, każda z nich trwała 15 min. Zawody sędziował Witalis Sapis.

Zwyciężyli w klasyfikacji open:
1 miejsce – Mirosław Mielczarski
2 miejsce –  Dariusz Wiewiórkowski
3 miejsce – Marek Kwiatkowski
4 miejsce – Lucyna Sapis
5 miejsce – Zbigniew Mielczarski
6 miejsce – Michał Nisztuk
7 miejsce – Jan Biskupski
8 miejsce – Brunon Studziński
9 miejsce – Tadeusz Dubel
10 miejsce – Jerzy Rutkowski
11 miejsce – Mieczysław Mosakowski
12 miejsce – Ignacy Truszkowski
13 miejsce – Józef Kurzydło
14 miejsce – Kordian Adamczyk
15 miejsce – Jerzy Jaroszewicz
16 miejsce – Bogusław Mielewczyk
17 miejsce – Zygmunt Studencki
18 miejsce – Bartłomiej Bogus

TABELA TURNIEJOWA wg zajętych miejsc

Lucyna Sapis – jedyna kobieta biorąca udział w turnieju otrzymała nagrodę rzeczową za zajęcie I miejsca w klasyfikacji kobiet.

W klasyfikacji juniorów I miejsce, nagrodę rzeczową i puchar Wójta Gminy Postomino otrzymał zajmujący wysokie 3 miejsce w klasyfikacji open – Marek Kwiatkowski, zaś II miejsce zajął Bartłomiej Bogus.

Z kolei w klasyfikacji seniorów nagrody rzeczowe otrzymało 6-ciu najlepszych panów: Mirosław Mielczarski, Dariusz Wiewiórkowski, Zbigniew Mielczarski, Michał Nisztuk, Jan Biskupski i Brunon Studziński. Zwycięzca otrzymał również puchar Wójta Gminy Postomino.

Jedynym zawodnikiem reprezentującym gminę Postomino był Bartłomiej Bogus, który również otrzymał nagrodę rzeczową.

Serdecznie gratuluję uzyskanych wyników i zapraszam na kolejny, III Memoriał Szachowy im. Alfreda Obszańskiego już za rok. A 1 grudnia 2012 r. zapraszam na Szachowe Mistrzostwa Powiatu Sławieńskiego.

A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Szachy, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.