„MEWUŚ” na Ogólnopolskim Zjeździe Maskotek

Misie, krokodyle, smoki – to tylko niektórzy uczestnicy Ogólnopolskiego Zjazdu Maskotek w Rowach. Nie zabrakło również reprezentanta Gminy Postomino – Mewusia. Organizatorem niezwykłego corocznego spotkania maskotek jest gmina Ustka.

W dniach 19 -20 lipca 2014 roku w Rowach odbył się Ogólnopolski Zjazd Maskotek.  To jedyna w Polsce miejscowość gdzie mają okazję spotykać się maskotki z całego kraju. Ku uciesze turystów zlot rozpoczął przemarsz niezwykłych postaci ulicami nadmorskiego miasteczka.

Praca maskotek tylko z pozoru jest łatwa i przyjemna. Gdy na dworze nawet w cieniu jest30 stopni Celsjusza, aż strach pomyśleć, jaka temperatura panuje wewnątrz maskotki, jednak tysiące uśmiechów w pełni rekompensowały te niedogodności.

W VIII zjeździe niezwykłych postaci wzięło udział kilkadziesiąt maskotek przestawiających polskie regiony, powiaty, miasta i gminy. Maskotką Naj… został Lew Gryfinek, maskotka Powiatu Bełchatowskiego.

Nasz mewuś zaliczył udany debiut, setki zdjęć z dziećmi i nie tylko pokazują jakim dużym zainteresowaniem cieszył się „Mewuś”.

Maskotkę. – MEWUSIA corocznie można obejrzeć na Międzynarodowym Biegu po Plaży w Jarosławcu.

M.L-Sz

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.