Mikołaje szykujcie się do startu w Jarosławcu

Już niewiele dni pozostało do X Ogólnopolskiego Biegu Mikołajkowego Intermarche „Powitanie Zimy 2010” w Jarosławcu. Start imprezy przewidziano na godz. 11.00 w sobotę – dnia 11 grudnia 2010 r.

Swoją obecność potwierdzili już znani olimpijczycy: Jan Huruk, Kazimierz Adach, Jan Dydak, Barbara Madejczyk, Bogusław Mamiński. Każdy będzie mógł podejść, porozmawiać ze sportowcami, zrobić zdjęcie czy poprosić o autograf. Mamy nadzieję, że i wybitni sportowcy wcielą się w role mikołajów tego dnia.

Biuro zawodów mieścić się będzie na sali sportowej Zespołu Szkół w Jarosławcu, ul. Bałtycka 65B (na wprost latarni morskiej) i będzie czynne od godz. 9.00 w dniu zawodów.

Dzieci i młodzież otrzymują przy zapisach kartę uczestnictwa, którą wypisują opiekunowie prawni (oddają ją sędziom na mecie) oraz czapkę mikołajową, bon na grochówkę a na mecie dyplom, okolicznościowy medal i słodki upominek od św. Mikołaja. Młodzież wystartuje na dystansach 600, 800, 1000, 2000 m. Pierwszy bieg zaplanowano na godz.11.00. Na zwycięzców biegów młodzieżowych czekają medale za miejsca I-III i nagrody rzeczowe za m-ca I-VI. Najliczniej reprezentowana szkoła otrzyma także Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Jarosławcu.

Na godz. 12.45 zaplanowano start Mikołajkowych 2 Mil Morskich Nordic Walking „powitanie Zimy 2010” na dystansie 3704 m uliczkami Jarosławca i ok. 800 m piaszczystą jarosławiecką plażą. Marsz odbywa się klasyfikacją w 6 kategoriach wiekowych, odrębnie kobiet i mężczyzn: do 17 lat, 18-29 lat, 30-39 lat, 40-49 lat, 50-59 lat oraz 60 lat i więcej.

X Ogólnopolski Bieg Mikołajkowy Intermarche „Powitanie Zimy 2010” wystartuje o godz. 13.00 na dystansie 6000 m. Trasa biegu to 1 pętla 600 m (ul. Rybacka) i 3 pętle po 1.800 m każda (ul. Nadmorska, Leśna, Bałtycka). Z uwagi na postępujące osuwiska jarosławieckiego klifu oraz zakaz poruszania się pojazdów mechanicznych w części ul. Nadmorskiej najprawdopodobniej bieg nie będzie pilotowany w tej części trasy. Bieg rozgrywany jest bez podziału na kategorie wiekowe, zawodników klasyfikujemy odrębnie w kat. kobiet i mężczyzn. Za miejsca I zwycięzcy biegu otrzymają rowery ufundowane przez sponsorów. Nagrody rzeczowe otrzymają też sklasyfikowani na miejscach II-XX mężczyźni i na miejscach II-X kobiety. Tradycyjnie zwycięzcy otrzymają puchary za miejsca I i okolicznościowe statuetki za miejsca II-VI w obu kategoriach.

Biegacze i kijkarze przy weryfikacji otrzymają okolicznościową koszulkę, gadżety od organizatora a na mecie okolicznościowy medal z mikołajem i słodki upominek.

Wpisowe w wysokości 10 zł wnoszone jest przez biegaczy i uczestników marszu Nordic Walking.

Zapisy do biegu i marszu Nordic Walking wciąż trwają:

1)      na stronie internetowej http://pulsarsport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=13,

2)      od godz. 9.00 w dniu zawodów – biuro – sala gimnastyczna Zespołu Szkół w Jarosławcu.

Biegowemu świętu towarzyszyć będzie koncert zespołu ALIBI z sobowtórem MARYLI RODOWICZ. Koncert rozpocznie się na zimowej scenie przy Punkcie Informacji Turystycznej w Jarosławcu, ul. Nadmorska ok. godz. 13.15.

Na zimowej scenie (o ile aura pozwoli) wręczane będą również nagrody dla zwycięzców biegów i marszu. W przypadku szczególnie niekorzystnych warunków atmosferycznych dekoracja zwycięzców odbędzie się o godz. 15.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół.

Tegoroczny bieg rozgrywany jest pod patronem Gazety Wyborczej w ramach akcji POLSKA BIEGA. Ufundowane przez gazetę 500 szt. bandamek rozdysponowanych zostanie pośród uczestników Mikołajkowego święta biegowego.

Więcej informacji na stronach: www.ckis.postomino.pl, www.maratonypolskie.pl, www.postomino.pl oraz regulaminie i na plakatach.

Trasy biegów i marszu Nordic Walking

Do pobrania Bieg Mikołajkowy – REGULAMIN 2010

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Sport i rekreacja i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.