Mila dla Sebastiana – festyn w Jarosławcu

W dniu 9 sierpnia 2012 r. na letniej scenie przy Punkcie Informacji Turystycznej w Jarosławcu Stowarzyszenie Przyjaciół Klifu i Promocji Jarosławca zorganizowało festyn rodzinny pn. „Gdy na wybrzeżu pada w Jarosławcu świeci słońce”. Impreza zorganizowana została w ramach akcji charytatywnej „Mila dla Sebastiana”, podczas której komandosi z jednostki Formoza postanowili przepłynąć kajakami Bałtyk – od Gdyni po Bornholm i z powrotem, by w ten sposób wspomóc zbieranie datków na rehabilitację kolegi – Sebastiana Łukomskiego. Podczas wyprawy zaplanowano postój właśnie w Jarosławcu, gdyż zgodnie z danymi statystycznymi aż 28 dni w roku świeci tu słońce.

Podczas wspólnej zabawy można było obejrzeć wyczynowe kajaki, porozmawiać ze śmiałkami, którzy postanowili przypłynąć morze Bałtyckie. Można było wziąć udział w konkursach, poszukać bursztynu nad brzegiem morza, przekąsić grillowania kiełbaskę, wziąć udział w licytacji czy potańczyć przy muzyce „na żywo”. Zwieńczeniem niezwykle udanego popołudnia był wieczorny pokaz sztucznych ogni, który zgromadził wielu widzów.

Komandosi do pokonania mają700 km. Wypłynęli 4 sierpnia 2012 r. z Gdyni do Władysławowa, w kolejnych dniach zawitali do Łeby, Ustki i 6 sierpnia 2012 dotarli do Jarosławca.

Tu ze względu na szczególnie niekorzystne warunki pogodowe przebywali aż do 11 sierpnia br., by wyruszyć na Bornholm.

Ponowna wizyta kajakarzy w Jarosławcu planowana jest na dzień 17 sierpnia 2012 r., skąd zamierzają w dniu 20 sierpnia ruszyć w dalszą drogę powrotną do Gdyni. Zakończenie przedsięwzięcia planowane jest na 25 sierpnia 2012 r.

Gratuluję wspaniałej inicjatywy pomysłodawcom i organizatorom przedsięwzięcia, a także organizatorom i propagatorom akcji w Jarosławcu, jednocześnie mając nadzieję, że podobne inicjatywy na stałe wpiszą się w kalendarz wydarzeń na terenie Gminy Postomino.

A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Kultura, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.