Miłośnicy nordic walking przeszli POLAMI do Pieńkówka

 

Słoneczna pogoda w niedzielę, 23 października 2011 r. zmobilizowała miłośników nordic walking na rajd pod nazwą „POLAMI”, podczas którego na trasie można było zaobserwować malownicze, jesienne krajobrazy obrazy otaczających pól wokół Pieńkowa i Pieńkówka.

Rajdowicze wyruszyli z Postomina przez dróżki Pieńkowskie do Pieńkówka nad rzekę Wieprzę. Nieliczna, ale zgrana grupa stanowczym krokiem szła do przodu, po drodze opowiadając ciekawe historyjki.

Nad rzeką Wieprzą można było zrelaksować się przy ruinach mostu, można było odetchnąć świeżym, rześkim powietrzem i nabrać sił na powrotną drogę.

Wracając trasą po nasypie kolejowym rajdowicze szukali owoców jesieni jakimi były m.in. jabłka (żółte i czerwone, słodkie i mniej słodkie). Posilając się owocami, w między czasie na trasie odbywała siegimnastyka.

Po zakończonej wycieczce uczestnicy spotkali się przy wspólnym stole przy kawie i przepysznym cieście, aby omówić następne rajdy, jakie odbędą się jeszcze w tym roku kalendarzowym.

Na zakończenie wśród wszystkich uczestników rozlosowano pokrowce na kije nordic walking.

Zapraszamy na najbliższe spotkanie z kijami nordic walking:

13 listopada 2011 r. – Jarosławiec – Ośrodek Wczasowy „Przywodny”,
godz. 10.30, Rajd Nordic Walking: „Po Neptunowskich Włościach”,
a następnie 26 listopada 2011 r. w Sławnie na placu Kard. Wyszyńskiego – Rajd „Andrzejkowe Harce”

Maria Lech-Szajner

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Nordic Walking, Sport i rekreacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.