Mistrzostwa Powiatu Sławieńskiego w Trójboju Stołowym za nami

W minioną niedzielę, 25 marca 2012 r. w Zespole Szkół w Postominie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Sławieńskiego w Trójboju Stołowym o Puchar Wójta Gminy Postomino. Tegoroczną edycję zawodów Patronatem Honorowym objął Starosta Sławieński – Wojciech Wiśniowski. Przekazał też drobne upominki – gadżety promujące powiat sławieński dla najlepszej 6-tki zawodników.

Celem zawodów była rywalizacja sportowa, rekreacja oraz integracja mieszkańców Gminy Postomino i Powiatu Sławieńskiego, promocja zdrowego stylu życia poprzez uprawianie różnego rodzaju sportów oraz popularyzacja sportów rozgrywanych „na stole”: szachów, tenisa stołowego oraz brydża. Celem Turnieju było też uczczenie pamięci Alfreda Obszańskiego – pomysłodawcy postomińskiego Trójboju.

W tegorocznych Mistrzostwach udział wzięło 17 zawodników (o 3 więcej niż w roku poprzednim) z Dębnicy Kaszubskiej, Pieńkowa, Postomina, Sławna i Słupska. Niestety nie było wśród nich kobiet.

Gminę Postomino reprezentowali: Zdzisław Machelski z Postomina oraz Janusz Dankowski z Pieńkowa.

Najstarszym zawodnikiem biorącym udział w turnieju był Józef Kurzydło (rocznik 1931), najmłodszymi zaś Mateusz Pączek i Adam Lonski (rocznik 1991) – wszyscy ze Słupska. Niezmiernie cieszy fakt, że wśród grających było aż 3 dwudziestokilkolatków, a średnia wieku zawodników obniża się i wyniosła podczas turnieju niespełna 47 lat.

Całodniowe zmagania w sali sportowej Zespołu Szkół w Postominie rozpoczęto o godz. 9.00 Turniejem Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Postomino. Grano systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów. Wszystkie 13 pojedynków wygrał (uzyskując 12 punktów) i zajął I miejsce w Turnieju Tenisa StołowegoJanusz Dankowski z Pieńkowa, II miejsce zajął Zbigniew Mielczarski wygrywając 11 meczy(11 punktów). Kolejne miejsca zajęli: Marek Pietrzaki – III miejsce (10 wygranych), IV miejsce – Daniel Wojniak (9 wygranych), Lech Lewandowski, Mirosław Kopowski, Jerzy Walawicz i Zdzisław Machelski – miejsca V-VIII.

Po ruchowej grze przy stole przyszedł czas na ciszę i koncentrację. Zawodnicy zasiedli do rozgrywek szachowych. Podczas Turnieju Szachowego o Puchar Wójta Gminy Postomino Grali systemem „każdy z każdym” w czasie 10 min. na partię. Najlepszym okazał się Michał Nisztuk za Słupska (1 przegrana, 1 remis) pokonując ubiegłorocznego mistrza – Mirosława Kopowskiego jedynie połową punktu. Na miejscu III znalazł się Zbigniew Mielczarski zdobywając 13,5 pkt. Kolejne miejsca zajęli: Jerzy Walawicz – miejsce IV, Zdzisław Machelski – miejsce V, miejsce VI-VII ex-equo Adam Lonski i Józef Kurzydło.

Ostatnią konkurencją Mistrzostw Powiatu Sławieńskiego w Trójboju Stołowym był Turniej Brydżowy o Puchar Wójta Gminy Postomino. Tegorocznym mistrzem w tej dyscyplinie rozgrywanej na stole został Radosław Kmiecik ze Sławna wygrywając 4 pkt. z Lechem Lewandowskim, na miejscu III uplasował się Adam Loski. Kolejne miejsca zajęli Krzysztof Mielnik – miejsce IV, Henryk Czarnuch – miejsce V, Mateusz Pączek – miejsce VI.

Zwycięzcą Mistrzostw Powiatu Sławieńskiego w Trójboju Stołowym o Puchar Wójta Gminy Postomino został ubiegłoroczny mistrz Mirosław Kopowski ze Sławna, II miejsce zajął Zbigniew Mielczarski ze Sławna, a na III miejscu uplasował się Marek Pietrzak z Dębnicy Kaszubskiej. IV miejsce przypadło Adamowi Lonskiemu ze Słupska, z jednakową ilością punktów – ze względu na wiek – na miejscu V znalazł się Zdzisław Machelski z Postomina a na miejscu VI – Jerzy Walawicz z Dębnicy Kaszubskiej.

Klasyfikacja Generalna Mistrzostw Powiatu Sławieńskiego w Trójboju Stołowym
o Puchar Wójta Gminy Postomino.

Zwycięzcy za miejsca I-III w klasyfikacji każdego z turniejów wchodzących w skład Trójboju otrzymali z rąk Agnieszki Czarnuch – dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Postominie nagrody, dyplomy, a zwycięzcy Puchary Wójta Gminy Postomino.

Zwycięzcy Mistrzostw Powiatu Sławieńskiego w Trójboju Stołowym za miejsca I-III otrzymali Puchary Wójta Gminy Postomino, sklasyfikowani na miejscach I-VI dodatkowo otrzymali też dyplomy, nagrody rzeczowe i pakiety gadżetów ufundowane przez Starostę Sławieńskiego.

Zawody sędziowali: Zbigniew Mielczarski i Mirosław Kopowski przy pomocy Michała Nisztuka. Obsługę techniczną turnieju zapewnił Krzysztof Ugorski i Karolina Marczak.

Karolina Marczak

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Szachy i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.