Mistrzowie Powiatu w szachach wyłonieni


W „silnie obsadzonych” XIV Otwartych Mistrzostwach Powiatu Sławieńskiego w Szachach, rozegranych w dniu 8 grudnia 2012 r. w Sławieńskim Domu Kultury mimo niesprzyjającej aury, udział wzięło aż 26 zawodników z całego Pomorza. Po wielu ciekawych partiach wyłoniono zwycięzców, choć kolejność na podium, zarówno wśród juniorów jak i seniorów, była sprawą otwartą do samego końca.

Zwycięzcą w kategorii seniorów został z 7,5 pkt. Zbigniew Mielczarski, mieszkaniec Sławna (3 remisy i 6 zwycięstw). Drugie miejsce zdobył Józef Szramiak (7 pkt.) z Karwic, a trzecie Damian Wirkus (także z 7 pkt.) z Miastka.

Rozstrzygnięcie w tej kategorii dość zaskakujące zważywszy, że zwycięzca przed zawodami był sklasyfikowany jako 6 w rankingu (na 12 zawodników) a wśród pretendentów do zwycięstwa byli wyżej sklasyfikowani zawodnicy z Koszalina i Słupska.

Wśród juniorów (15 zawodników) triumfował Przemysław Pastuszek (Sławno – 8 pkt.), przed Dawidem Piekarskim (Sławsko – 7 pkt.) i Bartłomiejem Wełnińskim (Sławno – 7 pkt.).

Zawody sędziował Brunon Studziński z CKiS, a fundatorami nagród i pucharów byli: Darłowska Lokalna Grupa Rybacka Dorzecza Wieprzy, Grabowej i Unieści, Centrum Kultury i Sportu w Postominie oraz Starostwo Powiatowe w Sławnie. Nagrody w imieniu organizatorów dla zwycięzców turnieju wręczył Rafał Radzikowski – przedstawiciel DLGR.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Szachy, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.