Młodzi artyści z PSP Gamma na plenerze malarskim w Żydowie

Na zaproszenie Nadleśnictwa Polanów dniu 31 maja 2012 r. nasi młodzi artyści z Pracowni Sztuk Pięknych GAMMA pod okiem Jadwigi Czerwińskiej udali się do Żydowa na plener malarski pn. „Skieruj oko na naturę” organizowany w ramach „Czwartych dni różnorodności biologicznej”.

Pomimo pochmurnej pogody atmosfera była gorąca.

Gospodarze okazali swoją ogromną gościnność organizując poczęstunek (pyszne kiełbaski, smakowitą grochówkę, różne napoje) dla uczestników przedsięwzięcia.

W konkursie malarskim brało udział ponad 190 osób (dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjum i szkół średnich).

Centrum Kultury i Sportu w Postominie w tym roku reprezentowała 7-mio osobowa grupa dzieci młodzieży. Tak jak i w poprzedniej edycji konkursu młodzi artyści odnieśli kolejne sukcesy. Przemysław Wietrzyński zajął II miejsce w kategorii szkół średnich, Bartłomiej Bogus – III miejsce w kategorii klas IV-VI szkół podstawowych, Karol Karczewski – IV miejsce w kategorii klas I-III szkół podstawowych, a Marcin Wasilewski otrzymał wyróżnienie w kategorii gimnazjum. Poza wymienionymi laureatami udział w plenerze brały: Aleksandra Ciechanowska, Martyna Kania i Natalia Sławska, które również wykonały bardzo piękne prace malarskie, ale z powodu bardzo silnej konkurencji nie znalazły się na podium.

Wszyscy laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim bardzo podobał się klimat konkursu, piękne lasy i zalew w Żydowie oraz bardzo pięknie urządzona polana na której gościliśmy.

Gratulujemy!!!

J. Czerwińska

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Kultura, Plenery artystyczne, Sztuka, Turystyka i promocja, Zajęcia plastyczne i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.