MŁODZI LEKKOATLECI NA FINALE OGÓLNOPOLSKIM

         W dniu 20 czerwca 42 uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Postomino, którzy uzyskali najlepsze wyniki na gminnych „Czwartkach Lekkoatletycznych” wyjechali na Finał Ogólnopolski do Łodzi. Opiekę nad młodymi sportowcami sprawowali: Grzegorz Żrodowski, Artur Struś, Jacek Kisielowski, Maciej Pominkiewicz oraz Adrian Pawłowski.

            Zawody rozpoczęły się od uroczystej parady w której dzieci niosąc tablicę z napisem „Postomino” oraz flagi z herbem naszej gminy, dumnie maszerowali po bieżni stadionu lekkoatletycznego, na którym powitał ich sam Minister Sportu Andrzej Biernat.

        Około 2 tysiące zawodników rozpoczęło rywalizację o godzinie 11.00. Emocje towarzyszyły, aż do ostatniego startu naszych reprezentantów, którzy zmęczeni, lecz naładowani pozytywną energią, o godzinie 19.00 opuścili stadion AZSu. Duży sukces odniósł Maksymilian Bugowski, który zdołał zakwalifikować się do ścisłego finału w skoku wzwyż, który odbywał się następnego dnia. Po powrocie do miejsca zakwaterowania, opiekunowie podsumowali starty oraz podziękowali wszystkim za dobre wyniki oraz godną postawę na zawodach. Natomiast Maks Bugowski otrzymał gromkie brawa od wszystkich za swój świetny wynik.

                W niedzielę 22 czerwca wszystkie oczy reprezentantów gminy Postomino zwrócone były tylko na naszego finalistę, który uzyskując wynik 1,30 m wywalczył, wysokie 9 miejsce.

 

WYNIKI UZYSKANE PRZEZ NASZYCH REPREZENTANTÓW:

MICHAŁ OLSZOWIEC – ZS Pieszcz –chłopcy 2003 – bieg na 300m – 49 MIEJSCE

ZABŁOTNY KRYSTIAN – SP Staniewice – chłopcy 2003 – bieg na 300m – 52 MIEJSCE

PAKOS SZYMON – SP Staniewice – chłopcy 2003 – bieg na 300m – 54 MIEJSCE

SURMA  ALEKSANDRA – SP Staniewice – dziewczęta 2001 –bieg na 300– 63 MIEJSCE

KANIA MARTYNA – ZS Postomino – dziewczęta 2001 – bieg na 300m – 65 MIEJSCE

AUGUSTYNIAK MAJA – ZS Postomino – dziewczęta 2001 – bieg na 300m – 68 MIEJSCE

KOŁODZIEJSKA ANNA – ZS Jarosławiec – dziewczęta 2002–bieg na 300m–34 MIEJSCE

BOSAK ALEKSANDRA – ZS Postomino – dziewczęta 2002–bieg na 300m – 68 MIEJSCE

SZOSTEK PIOTR – ZS Pieszcz – chłopcy 2001–bieg na 60m–43 MIEJSCE

STĘPIEŃ MACIEJ – ZS Postomino – chłopcy 2001 – bieg 60m–51 MIEJSCE

BURY KRZYSZTOF – ZS Pieszcz – chłopcy 2003 – bieg na 60m–53 MIEJSCE

KOPERA MATEUSZ – ZS Postomino – chłopcy 2003 – bieg na 60m–58 MIEJSCE

JUREWICZ ANNA – ZS Postomino – dziewczęta 2001 – bieg na 60m–70 MIEJSCE

JEŻEWSKA LANA – ZS Postomino – dziewczęta 2001 – bieg na 60m–67 MIEJSCE

CZARNUCH NIKOLA – SP Staniewice – dziewczęta 2001 – bieg na 60m–62 MIEJSCE

NARKIEWICZ DARIA – ZS Jarosławiec – dziewczęta 2002 – bieg na 60m–38 MIEJSCE

LEŚNIEWSKA ZOFIA – ZS Postomino – dziewczęta 2002 – bieg na 60m–64 MIEJSCE

GARLIN DARIA – ZS Postomino – dziewczęta 2003 – bieg na 60m–44 MIEJSCE

BURY KAROLINA – ZS Postomino – dziewczęta 2001 – bieg na 600m–88 MIEJSCE

ZIELONKA AMANDA – ZS Pieszcz – dziewczęta 2003 – bieg na 600m–39 MIEJSCE

WACHAŁOWSKI PATRYK – ZS Pieszcz – chłopcy 2001 – rzut piłeczką–37 MIEJSCE

WOJCIECHOWSKI CEZARY – ZS Pieszcz – chłopcy 2001 – rzut piłeczką–27 MIEJSCE

IWANIEC MATEUSZ – ZS Postomino – chłopcy 2003 – rzut piłeczką–70 MIEJSCE

MICHALAK IGOR – ZS Postomino – chłopcy 2003 – rzut piłeczką–72 MIEJSCE

SIWIUK JULIA – SP Staniewice – dziewczęta 2001 – rzut piłeczką–26 MIEJSCE

CHOCIANOWSKA KORNELIA–ZS Postomino–dziewczęta 2001–rzut piłeczką-64 MIEJSCE

WISOWATY KAROLINA – ZSS Korlino – dziewczęta 2003 – rzut piłeczką – 46 MIEJSCE

SZABELSKA ALEKSANDRA – ZSS Korlino – dziewczęta – rzut piłeczką – 65 MIEJSCE

ŚPIEWAK MARCEL – SP Staniewice – chłopcy 2001 – skok w dal – 56 MIEJSCE

PADEWSKI KACPER – SP Staniewice – chłopcy 2001 – skok w dal – 62 MIEJSCE

BUDNY ŁUKJASZ – ZS Jarosławiec – chłopcy 2002 – skok w dal – 46 MIEJSCE

SEBASTIAN SURMA – SP Staniewice –chłopcy 2003 – skok w dal – 63 MIEJSCE

KACZYŃSKA DAGMARA – SP Staniewice – dziewczęta 2002 – skok w dal – 44 MIEJSCE

WAL INGA – SP Staniewice – dziewczęta 2002 – skok w dal – 48 MIEJSCE

LISEK JULIA – SP Staniewice – dziewczęta 2003 – skok w dal – 58 MIEJSCE

BUGOWSKI MAKSYMILIAN – ZS Jarosławiec – chłopcy 2002–skok wzwyż – 9 MIEJSCE

SKÓRZEWSKI IGOR – ZS Postomino – chłopcy 2002 – skok wzwyż – 23 MIEJSCE

BARTNIK KLAUDIA – ZS Jarosławiec–dziewczęta 2001–skok w wzwyż–34 MIEJSCE

OLAZACKA ANASTAZJA – ZS Postomino – dziewczęta 2001 – skok wzwyż –40 MIEJSCE

PAWŁOWSKA PATRYCJA – SP Staniewice–dziewczęta 2002–skok w wzwyż–31 Miejsce

MAZUREK MAGDA–SP Staniewice–dziewczęta 2003–skok wzwyż–19 MIEJSCE

                Przed opuszczeniem miasta, w nagrodę za dobre starty, wszyscy udali się do Łódzkiego „Eksperymentarium”, gdzie mogli spędzić czas rywalizując w grze laserowej.

                Gratulujemy wszystkim dobrych wyników i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji „Czwartków Lekkoatletycznych”, już jesienią bieżącego roku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.