Morsy otworzyły sezon kąpielowy w Jarosławcu

Co prawda część morsów już z końcem września br. zaczęła schładzanie swych ciał w coraz to zimniejszym Bałtyku, jednakże oficjalne otwarcie sezonu kąpielowego morsów 2012/2013 nastąpiło w dniu 4 listopada 2012 r. w Jarosławcu podczas 201 kąpieli od powstania Postomińskiego Klubu Morsów „Wiking”.

W kąpieli otwarcia sezonu udział wzięli morświnki i morsy z przybyłych do Jarosławca Klubów: „Posejdon” Koszalin, „Sopel” Białogard, „Darłowscy Twardziele”, „Łebskie Morsy”, „Kołobrzeski Klub Morsów” oraz gospodarze – „Wiking” Postomino.

GALERIA ZDJĘĆ

Na liście widniało 122 śmiałków, jednak „liczenie głów” w wodzie pokazało, że do wody weszło 98 osób.

Najmłodszymi uczestnikami kąpieli byli: Daria Książek z Korzybia i Igor Skórzewski z Ronina, zaś najstarszymi uczestnikami kąpieli okazali się: Danuta Zdzitowiecka ze Sławna i Zenon Słomski z Korzybia.

Najliczniejszymi rodzinami, bo kąpiącymi się w 5-osobowym składzie były rodziny: Wielgatów z Pieńkowa i Zielińskich ze Sławna.

Nie zabrakło też kąpiących się samorządowców. W wodzie można było zobaczyć: Andrzeja Jakubowskiego – Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Jana Krawczuka – Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Edytę Szczygielską – Przewodniczącą Rady Miasta Sławno, Mieczysława Grabowskiego – Wiceburmistrza Miasta Sławno, czy Artura Ciróg – Zastępcę Wójta Gminy Sławno. Z kolei Zastępca Wójta Gminy Postomino – Adam Drapała i Sołtys Sołectwa Jarosławiec – Piotr Żuchowski zagrzewali okrzykami uczestników kąpieli.

Kąpiel poprzedziła parada morsowa uliczkami Jarosławca, którą można było obejrzeć „na żywo” oraz w kilkuminutowych relacjach na antenie telewizji Polsat News i Polsat.

Tegorocznej rozgrzewce, którą poprowadziła morświnka Edyta Szczygielska towarzyszyła skoczna muzyka ludowa przygrywana przez Kapelę „Pieńkowianie”. Kapela, która od lat towarzyszy morsom umilała też spotkanie integracyjne przy ognisku.

GALERIA ZDJĘĆ na www.slawno.naszemiasto.pl

Tradycyjny żurek z grzybkiem i grzaniec rodzynkowy przygotował mors, Radny Rady Gminy Postomino – Janusz Sowiński.


Najdłużej w wodzie przebywali – tradycyjnie już – Artur Ciróg i Maciej Januszewski, konkurując z najwytrwalszymi morsami z klubu „Sopel” i „Darłowscy Twardziele”. Zgromadzona licznie publiczność nie mogła wyjść z podziwu dla śmiałków, którzy w ten sposób hartują ciało i ducha, choć temperatura powietrza i wody tego dnia miały po 8 stopni Celsjusza.

GALERIA ZDJĘĆ na www.gk24.pl

Niebywałą atrakcją były też eksponowane fotogramy, przygotowane na obchody 10-cio lecia morsowania na ziemi koszalińskiej.

W sezonie kąpielowym 2012/2013 zaplanowanych jest 29 kąpieli na różnych akwenach – morskich, rzecznych i jeziornych. Kąpać się w zimie może każdy, bez względu na wiek, płeć i upodobania. Zapraszamy w szeregi Postomińskiego Klubu Morsów „Wiking”.

Wsparcia spotkania integracyjnego morsów w ramach otwarcia sezonu kąpielowego 2012/2013 udzielili:

 • Centrum Kultury i Sportu w Postominie
 • Cukiernia, Wytwórna Lodów „Taja” w Jarosławcu – Roman Tama
 • „Ew-Pasz” w Sławnie – Ewa i Artur Zielińscy
 • „Król Plaza Spa & Wellness” w Jarosławcu – Ryszard Król
 • „Majster Serwis – Centrum Pokryć Dachowych” w Sławnie – Jarosław Kowalczyk
 • Ośrodek Wczasowo-Kolonijny „Rafa” w Jarosławcu – Igor Kwiatkowski
 • Sołtys Sołectwa Jarosławiec – Piotr Żuchowski
 • „Tawerna Morska” w Jarosławcu, Firma „Dex”– Marek Czerwiński
 • Zakład Piekarniczy „Jakubowscy” w Sławnie – Wanda i Tadeusz Jakubowscy
 • Zakład Uboju i Przetwórstwa Mięsnego w Bobrowiczach – Maria i Grzegorz Sendeccy
 • oraz liczne grono morświnek i morsów przygotowujących kulinarne łakocie, dostarczone na miejsce spotkania, a także ci, na których pomoc zawsze można liczyć – Daniela Igras i Tadeusz Żelazko

DZIĘKUJEMY !!!

Zdzisław Ludwikowski

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Morsy, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.