Morsy rozpoczęły sezon kąpieli 2014/15

Dziś nikt już nie kwestionuje dobroczynnych skutków zimowych kąpieli. Jednak nie każdy ma tyle odwagi i samozaparcia by kąpać się zimą w morzu.

W niedzielne południe, 9 listopada 2014r., w Jarosławcu było kolorowo, wesoło i gwarowo za sprawą inauguracji kolejnego sezonu 2014/2015 zimowych kąpieli Postomińskiego Klubu Morsów „Wiking”.

Na Neptunowskie włości do Jarosławca, zjechało 9 morsowych klubów: „Posejdon” Koszalin, „Sopel” Białogard, Kołobrzeski Klub Morsów, Szczecinecki klub Morsów, „Darłowscy Twardziele”, „Korzybskie Rekiny”, „Drawskie Morsy”, „Morsy bez forsy” Czaplinek oraz gospodarz „Wiking” Postomino. Dla Postomińskiego Klubu Morsów była to 260 klubowa kąpiel.

W kąpieli udział wzięło 151 morsów w tym było 58 morświnek i 93 morsów. Najmłodszymi uczestnikami kąpieli byli: Marcel Zieliński rocznik 2003 i Daria Smolińska rocznik 1999 z Białogardu, zaś najstarszymi uczestnikami kąpieli okazali się Danuta Zdzitowiecka rocznik 1941 ze Sławna i Zenon Słomski rocznik 1946 z Korzybia. Najliczniejszymi rodzinami były rodziny: Rydzyńskich z Kołobrzegu (4 osoby), Zielińskich z Kołobrzegu i Skrobek z Brześcia (po 3 osoby).

Już od godziny 10:00 przyjeżdżający uczestnicy integrowali się przy rozpalonym ognisku, wymieniając wrażenia morsowe ubiegłorocznych kąpieli, zajadając chlebek ze smalczykiem, relaksując się z kapelą „Pieńkowianie”.

O godz. 12:20 z Ośrodka Przywodnego w Jarosławcu wyruszyła morsowa parada uliczkami Jarosławca, na czele korowodu morsowego Kapela Ludowa „Pieńkowianie”, Neptun, Prozerpina, Królewski orszak a po nim pszczególne kluby morsowe.

Na trasie przemarszu morsowego było słychać westchnienia przyjezdnych uczestników, jak zmienia się oblicze Jarosławca. Przy pominku rybaka oddano pokłon i zrobiono wspólne zdjęcie. Kąpiel poprzedziła rozgrzewka, którą przeprowadziła jeszcze nie morświnka – Marta Wachholz, po czym o godzinie 13:00 ponad setka morsów wskoczyła w zimne morskie fale. Woda w Bałtyku miała 4 stopnie Celcjusza, a temperatura powietrza miała jedenaście stopni. Liczne zgromadzona, opatulona jesiennymi kurtkami publiczność na jarosławieckiej plaży z podziwem kręciła głowami, na poczynania morsów.

Najdłużej w wodzie przebywali morsowie z klubów Sopel, Twardziele i Wiking, wychodząc po 23 minutach. W sezonie morsowym 2014/2015 zaplanowanych jest 31 kąpieli na różnych akwenach morskich, jeziornych a nawet stawach.

Nie zabrakło kąpiących się samorządzowców, w wodzie można było zobaczyć – Burmistrza Kępic – Magdalenę Gryko, zastępcę Burmistrza Sławna – Mieczysława Grabowskiego, zastępcę wójta Gminy Sławno – Artura Ciróga, dyrektora CKiS-u w Postominie Marka Leśniewsiego.

Tradycyjnie wśród uczestników kąpieli rozlosowano też 40 upominkowych gadżetów.  Miejscem morsowego spotkania był Ośrodek „Przywodny” w Jarosławcu, gdzie radości z przybycia licznej rzeszy morsów nie krył dyrektor Centrum Kultury i Sportu – Marek Leśniewski, pełniąc rolę gospodarza podczas otwarcia sezonu kąpielowego.

Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwał ratownik WOPR Słupsk a nad całością przedsięwzięcia czuwali funkcjonariusze Straży Gminnej w Postominie.

Serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie organizacji otwarcia sezonu kąpielowego, kierowane są do pracowników Centrum Kulutury i Sportu w Postominie, radnych, morświnek i morsów za przygotowanie morsowych smakołyków, sponsorom oraz kapeli „Pieńkowianie”.

Kąpać się w zimie może każdy, bez względu na wiek, płeć i upodobania. Zapraszamy w szergi Postomińkiego Klubu Morsów „Wiking”.

Wsparcia spotkania integracyjnego morsów w ramach otawrcia sezonu kąpielowego 2014/2015 udzielili:

1. OŚRODEK WCZASOWO-KOLONIJNY „RAFA” JAROSŁAWIEC – Sylwia, Igor Kwiatkowscy

2. Marek LEŚNIEWSKI- Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie

3. KRÓL PLAZA SPA & WELLNESS – Sabina, Ryszard Król- Jarosławiec

4. SKLEP ABC W PIEŃKOWIE- Gabriela, Adam Pruske

5. SKLEP ABC W POSTOMINIE- Bogumiła, Jacek Wituszyńscy -Postomino

6. SKLEP SPOŻYWCZY JADWIGA, JANUSZ SOWIŃSCY-Postomino

7.  PIEKARNIA „TAJA”- Janina, Roman Tama -Jarosławiec

8. ZAKŁAD PIEKARNICZY „JAKUBOWSCY” -Wanda, Tadeusz Jakubowscy-Sławno

9. ZAKŁAD UBOJU I PRZETWÓRSTWA MIĘSNEGO -Maria, Grzegorz Sendeccy – Bobrowiczki

10. ŻUCHOWSKI PIOTR- sołtys sołectwa Jarosławiec

11. CENTRUM KULTURY I SPORTU W POSTOMINIE

12. KAPELA LUDOWA PIEŃKOWIANIE

13. PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE, ROBERT SZCZEPAŃSKI – Postomino

14. MORSY I MORŚWINKI, którzy przygotowywali smakołyki na morsowe spotkanie

15. MORPOL – Duninowo

16. MUZEUM BURSZTYNU W JAROSŁAWCU – Maksymilian Kwiatkowski

17. PRACOWNIA SZTUK PIĘKNYCH „GAMMA” POSTOMINO

18. MARTA WACHHOLZ – instruktor fitness

19. STRAŻ GMINNA POSTOMINO

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.