Morsy w Białym Borze, Drawsku – kąpielowy weekend

W sobotę, 2 lutego 2013 roku, na skutym po horyzont jeziorze Łobez w Białym Borze odbyła się IV edycja Zimowego Zanurzenia w Wodzie, na które udała się 8-osobowa grupa postomińskich Morsów z Klubu „Wiking”. Z kolei w niedzielę, 3 lutego br. reprezentanci Klubu wybrali się na kąpiel w jeziorze Okra w ramach III Drawskich Spotkań Morsów. Nie zabrakło też pasjonatów kąpiących się w Jarosławcu.


Białoborscy organizatorzy dobrą zabawę połączyli z edukacją pokazową ratownictwa lodowego z zaangażowaniem różnego rodzaju służb ratowniczych. Były też prelekcje na temat bezpiecznego zachowania się na lodzie, czy dobroczynnego wpływu morsowania na zdrowie.

Kacper Walczak – miejscowy ratownik WOPR – przepłynął pod lodem (oczywiście, z asekuracją) 25 metrów, poprawiając ubiegłoroczny wynik o 5 metrów.

Zanurzeniowa impreza odbyła się na Miejskiej Plaży Ośrodka Wypoczynkowego „Na Plaży”, które otrzymało w 2011 i 2012 r. tytuł najlepszego kąpieliska śródlądowego w woj. zachodniopomorskim.

Biały Bór powitał morsów śnieżną pokrywą. Uczestnicy kąpieli pokonywali 15 metrowy tor wodny o szerokości 2 m i głębokości ok.1,3 m dowolnym sposobem. Woda miała 3 stopnie Celsjusza, a w kąpieli udział wzięło 80 morsów z klubów z: Białego Boru, Mielna, Szczecinka i Postomina.

Tradycyjnie najdłużej przebywali w wodzie, wychodząc jako ostatni członkowie postomińskiego „Wikinga”. Po Zanurzeniu uczestników zaproszono wszystkich na gorący bigos, kiełbasę z ogniska oraz gorące napoje. Na rozgrzanie nie zabrakło również grzańca. Rozdanie potwierdzających Certyfikatów i okolicznościowych koszulek zakończyło spotkanie.

Po raz trzeci odbyły się też Drawskie Spotkania Morsów. Spotkanie rozpoczęło się już w sobotę. Tuż po zakończeniu rejestracji uczestników, grupa morsów wybrała się nad jez. Okra, by zażyć orzeźwiającej kąpieli. W drodze powrotnej uczestnicy wysłuchali koncertu zespołu Labolare w budynku byłego dworca kolejowego oraz zwiedzili miasto. Pierwszy dzień zlotu zakończył się uroczystą kolacją połączoną z wieczorkiem integracyjnym oraz dyskoteką.

W niedzielę o godz. 12-tej rozpoczęła się oficjalna część zlotu, gdzie po uroczystym otwarciu III Drawskich Spotkań Morsów przez organizatorów rozpoczęła się barwna parada morsów ulicami miasta, której kulminacyjnym punktem była wspólna kąpiel w jez. Okra.

Do wody weszło ok. 70 osób m.in. z Kołobrzegu, Białogardu, Postomina, Ińska, Łobza, Czaplinka, Krzęcina i Drawska.

Kąpiel morsów cieszyła się również dużym zainteresowaniem mieszkańców Drawska Pomorskiego, którzy licznie stawili się na plaży miejskiej. Organizatorzy przygotowali gorącą grochówkę i rozpalili ognisko, gdzie była możliwość upieczenia kiełbaski oraz ogrzania się. Spotkanie morsów zakończyło się w kawiarni Okra, gdzie rozdano pamiątkowe dyplomy oraz puchary dla najmłodszego oraz najstarszego morsa.

Z. Ludwikowski/A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Morsy, Sport i rekreacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.