Morsy w Darłówku – 12 grudnia 2010 r.

Integracyjne wigilijne spotkanie klubu morsów: „Wiking” Postomino, „Posejdon” Koszalin, „Sopel” Białogard, „Twardziele w niedziele” Darłowo, odbyło się 12 grudnia 2010 r. na plaży wschodniej przy hotelu Apollo w Darłówku, którego gospodarzem był Zbigniew Pajewski.

Warunki kąpieli były ekstremalnie trudne, zachodnio-północy wiatr z siłą 32 km/h przy temperaturze -1 st. C, zapierał dech w piersiach. Fale miejscami przelewały się przez falochron i wdzierały się głęboko w ląd.

Nie odstraszyło to jednak 104 morsów, którzy zażyli morskiej kąpieli.

Po kąpieli w hotelowej sali balowej czekał przygotowany poczęstunek: barszcz wigilijny, świąteczny żur, grzaniec morsowy, ciasto, kawa, herbata z rumem. Były życzenia świąteczne, losowanie upominków.

W gronie kąpiących się byli v-ce marszałkowie Andrzej Jakubowski i Jan Krawczuk oraz zastępca Burmistrza Sławna Mieczysław Grabowski, prezesi Klubów Morsów „Posejdon”- Sylwester Zalewski, „Sopel”- Bogdan Kaźmierczak, „Twardzieli w niedziele”- Marian Laskowski, „Wiking”- Zdzisław Ludwikowski.

Były kolędy, życzono sobie spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia, dużo zimnej wody i minusowej pogody, śniegu po pachy, rumu do herbaty trzy skrzynki. A w Nowym Roku pięknych i radosnych chwil, w życiu śmiałych planów i odważnych marzeń, zdrowia i pomyślności.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Morsy, Sport i rekreacja i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.