Morsy w Wiciu – ich pierwsza kąpiel

W niedzielę, 2 grudnia 2012 roku na plaży w miejscowości Wicie odbyła się widowiskowa impreza z cyklu „Kąpiele Morsów”. Pierwszy raz tak liczna grupa zwolenników zimowych kąpieli w Bałtyku zagościła w Wiciu, w imprezie pod patronatem Centrum Kultury i Sportu z Postomina i współudziale Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Wicie udział wzięli między innymi: „Darłowscy Twardziele”, Postomiński Klub Morsów „Wiking” oraz wiele innych osób. Łącznie we wspólnej kąpieli brały udział 64 osoby.


W nagrodę za wzmagania z lodowatym żywiołem Neptuna, mieszkańcy Wicia przygotowali dla wszystkich uczestników tej wspaniałej imprezy poczęstunek w O. W. Neptun, gdzie gospodarze w raz mieszkańcami poczęstowali uczestników kawą, herbatą, bogatym asortymentem ciast oraz grzanym winem.

Na zakończenie prezes Klubu Morsów „Wiking” z Postomina – Zdzisław Ludwikowski wręczył podziękowania i pamiątkowe „Morsowe Przesłanie” prezesowi Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Wicie – Bogusławowi Strack, dziękując za wsparcie i obiecując dalszą współpracę z  mieszkańcami oraz stowarzyszeniem.

Bogusław Strack

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Morsy, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.