Na folkową nutę – 7 już prezentacje odbyły się w Jarosławcu

W niedzielne, słoneczne popołudnie 19 sierpnia 2012 r. na letniej scenie w Jarosławcu przy ul. Nadmorskiej odbył się VII Przegląd Kapel Ludowych „Na Folkową Nutę”. Wydarzenie to wpisało się na stałe w kalendarz imprez jakie odbywają się w gminie Postomino. Całość przedsięwzięcia rozpoczęła się przemarszem zaproszonych zespołów w kolorowym korowodzie przy dźwiękach muzyki od latarni morskiej do miejsca prezentacji. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Wójt Gminy Postomino – Janusz Bojkowski oraz Dyrektor Centrum Kultury i Sporu w Postominie – Agnieszka Czarnuch.

Następnie na scenie Kapela Ludowa „Pieńkowianie” powitała piosenką wszystkich zgromadzonych gości oraz zaproszone kapele.

Zaraz po ich występie na scenie zrobiło się kolorowo i wesoło bo rozpoczęły się prezentacje. Na zaproszenie Centrum Kultury i Sportu odpowiedziało 7 kapel, które w blasku słońca zaprezentowały się na letniej scenie w Jarosławcu, a były to:

  • „Ostrowianie” z Ostrowca
  • „Jarzębiny” z Jelenia, gmina Borne Sulinowo
  • „Manowskie Malwy” z Manowa
  • „Jagody” z Niedalina k/Świeszyna
  • „Popowianie” z Popowa
  • „Wrzosy” z Warszkowa
  • „Sławianki” z Sławna

Muzyka ludowa przyciągnęła liczną publiczność. Wiele osób bawiło się wspólnie z kapelami, tańcząc w rytm rozbrzmiałych akordeonów.

Każdy występujący zespół/kapela otrzymał pamiątkę wykonaną w formie witrażu przez podopiecznych Pracowni Sztuk Pięknych „Gamma”, działającej w Centrum Kultury i Sportu pod okiem artysty plastyka Jadwigi Czerwińskiej. Ponadto każdy zespół otrzymał pakiet promocyjny i podziękowanie za udział w prezentacjach.

Podczas imprezy można było skosztować przysmaków jakie w tym dniu serwowali strażacy i strażaczki z OSP Wilkowice. Były dania z grilla: pieczone kiełbaski, swojska kaszanka oraz karkówka. Zapach „ogniowej” grochówki przyrządzonej przez znanego już w okolicy kucharza – Józka Zwolana z OSP Wilkowice zachęcał do jej spróbowania. Ponadto można było się poczęstować ciastem, które upiekły panie z Kapeli „Pieńkowianie”.

Podczas tegorocznej imprezy nowością były konkursy dla publiczności na ludowo i wesoło tj.: dmuchanie balonu na czas aż pęknie, obieranie ogórków, bieg z jajkiem wokół sceny, cięcie jabłka na talarki. Za te konkursy można było wygrać wazony wykonane techniką decupage`u oraz gadżety gminy Postomino oraz powiatu sławieńskiego. Na zakończenie ogłoszono konkurs – „rozsypankę”. Z poszczególnych sylab, które były umieszczone w kopertach należało ułożyć hasło tegorocznej imprezy. Konkurs zwyciężyła przedstawicielka Kapeli „Manowskie Malwy” i wygrała pamiątkę.

Pod koniec imprezy Kapela „Popowianie” z Popowa zaprezentowała taniec cygański w wykonaniu dwóch pań. Barwne suknie przyciągnęły uwagę wszystkich zgromadzonych osób. Nie był to jednak jeszcze koniec. Także niedalińskie „Jagody” zaśpiewały dodatkowo piękną piosenkę. Na scenie pojawiły się tez ponownie warszkowskie „Wrzosy” w kolejnych utworach.

Serdeczne podziękowania składamy paniom z Kapeli „Pieńkowianie”
za przygotowanie różnorodnych, smacznych ciast. Gorące podziękowania
kierowane są również w stronę OSP Wilkowice pod wodzą prezesa Ireneusza Ciołaka za przygotowanie poczęstunku dla gości oraz pomoc w organizacji przedsięwzięcia. Dziękujemy tez funkcjonariuszom Straży Gminnej pod okiem komendanta – Jarosława Kwiatka za dbanie o ład i porządek podczas wydarzenia. Dziękujemy także wszystkim sponsorom, którzy wsparli przedsięwzięcie w imieniu własnym jak również w imieniu Kapeli Ludowej „Pieńkowianie”.

VII Prezentacje Kapel Ludowych „Na folkowa nutę”
dofinansowano ze środków Powiatu Sławieńskiego.

M. Lech-Szajner

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Koncerty, Kultura, Śpiew, Sztuka, Taniec, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.