Nadmorskie Mistrzostwa Nordic Walking za nami

W 2010 roku podczas Ogólnopolskiego Biegu Mikołajkowego „Powitanie Zimy 2010” w Jarosławcu odbyły się perwsze, zorganizowane zawody w Nordic Walking – I Mikołajkowe 2 milemorskie Nordic Walking „Powitanie Zimy”. Po zakończeniu zawodów uczestnicy zabawy zebrali się przy posiłku regeneracyjnym, a grupa entuzjastów NW, reprezentujących nadmorskie miejscowości, m.in.: Maria Lech-Szajner (gmina Postomino), Arkadiusz Kozak (Koszalin), Krzysztof Walczak i Alicja Niemiec (redakcja www.chodzezkijami.pl), Jadwiga Grochowalska (Sławno), Janusz Rolbiecki (Słupsk), Eugeniusz Niemiec (Słupsk) wpadła na genialny pomysł. Powstała grupa, która „na swoje bary” wzięła zorganizowanie cyklu imprez pod nazwą PUCHAR POMORZA w Nordic Walking. Wszyscy podjęli mnóstwo działań, aby to przedsięwzięcie „wypaliło”. Dzięki temu w 2011 r. na całym Pomorzu przeprowadzono zawodny NW, z których powstał nietypowy cykl imprez – Puchar Pomorza. Stojąc z boku można było by powiedzieć, iż takie przedsięwzięcie jest nie możliwe do realizacji, ze względu na odległość, finanse, itp., a jednak… Narodził się i kontynuowany jest pomysł – największy cykl imprez pucharowych w Polsce.

26 maja 2012 r. odbyły się II Nadmorskie Mistrzostwa Nordic Walking  JAROSŁAWIEC 2012. Impreza wchodziła w cykl Pucharu Pomorza w Nordic Walking 2012 pod hasłem „Dzieci, Młodzież, Dwa kije”.

Tego dnia na start zjechało około 100 nordic-owców z całego Pomorza i nie tylko.

Pogoda dopisała – rano słoneczko swymi promykami oświecało Jarosławiec, a po południu schowało się za chmury i było można poczuć lekką bryzę morską.

Oficjalnego otwarcia dokonał Zastępca Wójta Gminy Postomino – Adam Drapała oraz dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie – Agnieszka Czarnuch.

Według regulaminu odbyły się straty na 10 km i 5 km w kategorii kobiet i mężczyzn. Trasa liczyła sobie 5 km– 1 pętla lub10 km– 2 pętle. Rozpoczynała się od kostki brukowej po czym leśną dróżką wychodziła na plażę. Tam ponad 2,5 km trasy wiodło plażą po niezwykle sypkim w tym dniu piasku. Następnie z plaży przez delikatne wniesienie trasa wiodła przez las sosnowy by brukiem doprowadzić do mety.

Na trasę zawodnicy wyruszali w odstępach czasowych z podziałem na dystanse oraz kategorie. Obydwa dystanse były nietypowe i emocjonujące.

ZWYCIĘZCY:

KOBIETY – 5 km:
1 miejsce – Katarzyna Kozak z Koszalina – TKKF Koszalin
2 miejsce – Alicja Lisowska z Grudziądza
3 miejsce – Beata Niewińska z Gdańska – Chodzezkijami.pl
MĘŻCZYŹNI – 5 km:
1 miejsce – Tomasz Kozakowski z Kwidzyna – Chodzezkijami.pl
2 miejsce – Mieczysław Tracz z Boleszewa – SKF Aktywni Postomino
3 miejsce – Piotr Brzozowski ze Sławna – SKF Aktywni Postomino

PEŁNE WYNIKI NA DYSTANSIE 5 km

KOBIETY – 10 km:
1 miejsce – Anna Sas-Bojarska z Gdańska – Body In Motion
2 miejsce – Elżbieta Ostrowska-Mandrek z Gdyni
3 miejsce – Danuta Skóra ze Słupska – SSNW Dwa kije
MĘŻCZYŹNI – 10 km:
1 miejsce – Adrian Tofil z Gdyni – Gdynia
2 miejsce – Jan Kołpak ze Sztumu – LKS Zantyr Sztym
3 miejsce – Arkadiusz Michalski ze Słupska – SSNW Dwa kije

PEŁNE WYNIKI NA DYSTANSIE 10 km

Na mecie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, dyplom oraz talon na posiłek regeneracyjny. Smaczny wiejski żurek  zapewniła Restauracja JACKOWO, zapraszając na swoje włości, gdzie podczas posiłku można było obserwować morskie fale.

Dekoracja uczestników odbyła się wcześniej niż zaplanowano – organizatorzy sprawdzili się niebywale. Każdy zwycięzca i zwyciężczyni z miejsc I-III w każdej kategorii wiekowej na podium otrzymał szklaną statuetkę – wierną kopię latarni morskiej z Jarosławca oraz pakiet sponsorski Gminy Postomino. Nagrody wręczali Zastępca Wójta Gminy Postomino – Adam Drapała i Agnieszka Czarnuch –dyrektor Postomińskiego CKiS, w asyście Marii Lech-Szajner – Prezesa SKF Aktywni Postomino. Na zakończenie wśród wszystkich uczestników zawodów rozlosowano 50 upominków.

Sędzią Głównym Zawodów i jednocześnie spikerem podczas zawodów był Arkadiusz Kozak.

Patronem przedsięwzięci był portal www.Chodzezkijami.pl 

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy uczestniczyli w II Nadmorskich Mistrzostwach Nordic Walking w Jarosławcu i zapraszamy za rok.

GALERIA ZDJĘĆ

Serdeczne dziękujemy również tym, bez których pomocy nie udałoby się przeprowadzić tego przedsięwzięcia. Dziękujemy:

  • Funkcjonariuszom Straży Gminnej w Postominie pod wodzą Komendanta – Jarosława Kwiatka
  • Strażakom i Strażaczkom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łącku na czele z Naczelnikiem – Zdzisławem Kanią
  • Harcerzom i Harcerkom z Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie
  • Ratownikom medycznym z grupy Andrzeja Ruta
  • Studentkom Uniwersytetu Łódzkiego
  • Właścicielom Restauracji „Jackowo”

M. Lech-Szajner/A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Nordic Walking, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.