Najpiękniejsze kartki i pisanki wybrane

W dniu 21 marca 2013 roku rozstrzygnięto konkurs na „Najpiękniejszą kartkę i pisankę wielkanocną”. W ubiegłym roku wpłynęło 108 kartek, w tym roku samych kartek przekazano aż 268 sztuk. Do tego przygotowano 47 prace na konkurs pisanek. Prace przygotowano m.in.: w Świetlicach Środowiskowych w Korlinie, Królewie, Pieszczu, Postominie, Staniewicach, w Pracowni Sztuk Pięknych „Gamma” w Postominie, w szkołach w Postominie, Pieszczu, Staniewicach, Jarosławcu i Korlinie, w Przedszkolu Społecznym w Korlinie oraz w Świetlicach Wiejskich w Dzierżęcinie, Chudaczewie, Pałowie, Nosalinie, Wilkowicach i Złakowie.

Najwięcej kartek wielkanocnych złożono w najmłodszej grupie wiekowej. Ich liczba w poszczególnych kategoriach wiekowych wyglądała następująco: I grupa (do 7 lat) – 110 kartek, II grupa (8-10 lat) – 78 kartek, III grupa (11-15 lat) – 65 kartek i IV grupa (pow. 15 lat) – 15 kartek.

Prace oceniane były pod względem zgodności z tematem, kreatywności, wyobraźni, nawiązania do tradycji oraz estetyki wykonania.

W tegorocznym konkursie pierwszy raz zaproponowano wykonanie pisanek na jajach lub wydmuszkach ptasich jaj (kurzych, kaczych, gęsich, indyczych). Każdy uczestnik mógł wybrać tradycyjną technikę zdobienia: batikową (woskową), rytowniczą (drapaną) lub oklejaną. Do tego konkursu przekazano 47 zestawów pisanek.

Najwięcej prac zarejestrowano w I grupie (do 7 lat) – 29, II grupa (8-10 lat) – 8 prac, III grupa (11-15 lat) – 1 praca i IV grupa (pow. 15 lat.) – 9 prac.

Spośród złożonych prac w dwóch kategoriach Jury w składzie: Agnieszka Czarnuch, Danuta Rąpalska i Karolina Marczak przyznały równorzędne wyróżnienia i nagrody, które w najbliższym czasie zostaną przekazane opiekunom.

Laureaci konkursu na kartkę wielkanocną:

kategoria do lat 7 – nagrodzeni:
Kacper Dziewięcki – Zespół Szkół w Postominie – opiekun: Ewa Kulczyk-Leśniewska
Justyna Kopera – Zespół Szkół w Postominie – opiekun: Lucyna Bartos
Oskar Lech-Szajner – Zespół Szkół w Jarosławcu – opiekun: Aneta Żrodowska
Zuzanna Matyjasek – Zespół Szkół w Postominie – opiekun: Helena Gałat-Kuc, Róża Tama
Jakub Owsiuk – Zespół Szkół w Pieszczu – opiekun: Magdalena Ochocka-Gastół
Aleksandra Rogulska – Zespół Szkół w Pieszczu – opiekun: Grażyna Kozera
Maciej Staszak – Świetlica Wiejska w Chudaczewie – opiekun: Edyta Staszak
kategoria do lat 7 – wyróżnieni:
Zuzanna Glinka – Zespół Szkół w Pieszczu – opiekun: Magdalena Ochocka-Gastół
Adam Majbroda – Zespół Szkół w Postominie – opiekun: Ewa Kulczyk-Leśniewska
Dominik Mazurek – PSP „Gamma” – opiekun: Jadwiga Czerwińska
Olimpia Pruske – Zespół Szkół w Postominie – opiekun: Ewa Kulczyk-Leśniewska
Miłosz Róg – Zespół Szkół w Pieszczu – opiekun: Magdalena Ochocka-Gastół
Rafał Ruchniak – Zespół Szkół w Postominie – opiekun: Ewa Kulczyk-Leśniewska
Wiktoria Skóra – Zespół Szkół w Postominie – opiekun: Ewa Kulczyk-Leśniewska

kategoria 8-10 lat – nagrodzeni:
Julia Dankowska – Zespół Szkół w Postominie – opiekun: Agnieszka Dankowska
Mateusz Kopera – Zespół Szkół w Postominie – opiekun: Ewa Kwiatek
Karolina Piołunkowska – PSP „Gamma” – opiekun: Jadwiga Czerwińska
Kacper Surma – Szkoła Podstawowa w Staniewicach – opiekun: Janina Adamiak
Julia Walentynowicz – Świetlica Środowiskowa w Królewie – opiekun: Mariola Bukowska, Kazimierz Gąsiorowski
Miłosz Walentynowicz – Świetlica Środowiskowa w Królewie – opiekun: Mariola Bukowska, Kazimierz Gąsiorowski
Kamil Wisowaty – Zespół Szkół Społecznych w Korlinie – opiekun: Barbara Ansel
kategoria 8-10 lat – wyróżnieni:
Otylia Gawlikowska – Zespół Szkół Społecznych w Korlinie – opiekun: Małgorzata Korowajczyk
Kacper Lech-Szajner – Zespół Szkół w Jarosławcu – opiekun: Aneta Żrodowska
Magdalena Mazurek – Świetlica Środowiskowa w Staniewicach – opiekun: Teresa Rysztak
Paulina Rzeczkowska – Świetlica Wiejska w Dzierżęcinie – opiekun: Agnieszka Rzeczkowska
Sebastian Surma – Szkoła Podstawowa w Staniewicach – opiekun: Janina Adamiak
Dominik Wawrzyniak – Świetlica Wiejska w Chudaczewie – opiekun: Edyta Staszak
Karolina Wisowaty – Zespół Szkół Społecznych w Korlinie – opiekun: Barbara Ansel

kategoria 11-15 lat – nagrodzeni:
Szymon Banasiak – Zespół Szkół Społecznych w Korlinie – opiekun: Barbara Ansel
Bartłomiej Bogus – PSP „Gamma” – opiekun: Jadwiga Czerwińska
Katarzyna Łukasik – Szkoła Podstawowa w Staniewicach – opiekun: Joanna Matczak
Natalia Piorunowska – PSP „Gamma” – opiekun: Jadwiga Czerwińska
Zuzanna Wiktor – Szkoła Podstawowa w Staniewicach – opiekun: Sławomir Sroka
Kinga Wisowaty – Zespół Szkół Społecznych w Korlinie – opiekun: Barbara Ansel
kategoria 11-15 lat – wyróżnieni:
Szymon Banasiak – Świetlica Środowiskowa w Korlinie – opiekun: Bożena Wrzesień
Julia Długołęcka – Świetlica Wiejska w Wilkowicach – opiekun: Ewa Maniecka
Nikola Kondraciuk – Świetlica Wiejska w Dzierżęcinie – opiekun: Agnieszka Rzeczkowska
Agnieszka Kowal – Zespół Szkół w Pieszczu – opiekun: Grażyna Kozera
Wiktoria Pruszyńska – Świetlica Wiejska w Złakowie – opiekun: Ewelina Rąpalska
Patrycja Zawada – Zespół Szkół Społecznych w Korlinie – opiekun: Barbara Ansel

kategoria powyżej 15 lat – nagrodzeni:
Andrzej Bartkowiak – PSP „Gamma” – opiekun: Jadwiga Czerwińska
Marek Bujnowski – PSP „Gamma” – opiekun: Jadwiga Czerwińska
Agnieszka Dankowska – PSP „Gamma” – opiekun: Jadwiga Czerwińska
Dorota Machelska – Świetlica Wiejska w Złakowie – opiekun: Ewelina Rąpalska
Kamil Rybak – PSP „Gamma” – opiekun: Jadwiga Czerwińska
Judyta Sułek – PSP „Gamma” – opiekun: Jadwiga Czerwińska
Marlena Urbańska – PSP „Gamma” – opiekun: Jadwiga Czerwińska
Dorota Wilgat-Panasiuk – PSP „Gamma” – opiekun: Jadwiga Czerwińska
Zofia Wielgat – PSP „Gamma” – opiekun: Jadwiga Czerwińska

Laureaci konkursu na pisankę:

kategoria do lat 7 – nagrodzeni:
Gabriela Justyńska – PSP „Gamma” – opiekun: Jadwiga Czerwińska
Dominik Laska – Zespół Szkół w Postominie – opiekun: Ewa Kulczyk-Leśniewska
Adam Majbroda – Zespół Szkół w Postominie – opiekun: Ewa Kulczyk-Leśniewska
Rafał Ruchniak – Zespół Szkół w Postominie – opiekun: Ewa Kulczyk-Leśniewska
Wiktoria Skóra – Zespół Szkół w Postominie – opiekun: Ewa Kulczyk-Leśniewska
Jakub Staszak – Zespół Szkół w Postominie – opiekun: Helena Gałat-Kuc, Róża Tama
Maciej Staszak – Świetlica Wiejska w Chudaczewie – opiekun: Edyta Staszak

kategoria 8-10 lat – nagrodzeni:
Aleksandra Ciechanowska – PSP „Gamma” – opiekun: Jadwiga Czerwińska
Julia Dankowska – PSP „Gamma” – opiekun: Jadwiga Czerwińska
Anita Dopierała – Świetlica Wiejska w Chudaczewie – opiekun: Edyta Staszak
Bartek Meronk – Świetlica Wiejska w Chudaczewie – opiekun: Edyta Staszak
Igor Michalak – Świetlica Wiejska w Chudaczewie – opiekun: Edyta Staszak
Jarek Staszak – Świetlica Wiejska w Chudaczewie – opiekun: Edyta Staszak
Dominik Wawrzyniak – Świetlica Wiejska w Chudaczewie – opiekun: Edyta Staszak

kategoria 11-15 lat – nagrodzeni:
Miłosz Dankowski – PSP „Gamma” – opiekun: Jadwiga Czerwińska

kategoria powyżej 15 lat – nagrodzeni:
Andrzej Bartkowiak – PSP „Gamma” – opiekun: Jadwiga Czerwińska
Ewa Bylczyńska-Safader – PSP „Gamma” – opiekun: Jadwiga Czerwińska
Krystyna Ciechanowska – PSP „Gamma” – opiekun: Jadwiga Czerwińska
Agnieszka Dankowska – PSP „Gamma” – opiekun: Jadwiga Czerwińska
Robert Kowalski – PSP „Gamma” – opiekun: Jadwiga Czerwińska
Krystyna Wieczyńska – PSP „Gamma” – opiekun: Jadwiga Czerwińska

Upominki i dyplomy dla laureatów przekazane zostaną w najbliższym czasie do szkół i placówek.

Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy za aktywny udział w konkursie.

M. Lech-Szajner

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Kultura, Sztuka, Zajęcia plastyczne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.