Nasi pobiegli w Pile

W niedzielę, 5 września 2010 r. w Pile odbył się XX Międzynarodowy Półmaraton PHILIPS`a, w trakcje którego rozegrane zostały Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Wojska Polskiego w Półmaratonie.

W tegorocznej edycji bieg ukończyła rekordowa liczba – 1.712 zawodników.

Zwycięzcą biegu został Cosmas Mutuku Kyeva z Kenii, który pokonał dystans w czasie 1:03:30, uzyskując średnią prędkość 19,93 km/h. Drugi był Michał Kaczmarek z Poznania (czas: 01:04:14), a trzeci Błażej Brzeziński z Bydgoszczy (czas: 01:05:06).

Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Gortel z Chorzowa uzyskując czas 01:12:51 (16 miejsce w klasyfikacji open). Kolejne miejsca zajęły: Agnieszka Ciołek z Wrocławia (27 miejsce w klasyfikacji ogólnej, czas: 01:14:34) i Yuko Watanabe z Hiroshimy w Japonii (czas: 01:14:54, miejsce 30 w klasyfikacji open).

W tym znakomitym gronie ponad 1700 zawodników byli także biegacze klubu „Bryza” Postomino, którzy osiągnęli następujące wyniki:

• miejsce 1549 – Jacek Antosik – 2:07:59

Przed biegiem głównym odbył się bieg o Puchar MultiBanku dla gości biegu, w którym udział wziął Wójt Gminy Postomino – Janusz Bojkowski. Włodarz gminy sklasyfikowany został w pierwszej połowie stawki startujących zawodników.

Z kolei Zdzisław Ludwikowski – prezes postomińskiej „Bryzy” i specjalista ds. sportu w Centrum Kultury i Sportu skrupulatnie notował osiągane wyniki, robił zdjęcia i dopingował naszych zawodników.

Gratulujemy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Sport i rekreacja i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.