NOMINACJA DO MISTRZOSTW ŚWIATA WYWALCZONA

Ponad 400 uczestników z 16 państw europejskich brało udział w XV Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w warcabach stupolowych, które odbywały się w Bielawie w dniach 30.07-8.08 2013r.

W Mistrzostwach Gminę Postomino reprezentowała uczennica Szkoły Podstawowej w Staniewicach Oliwia Szwiec.  Warto przypomnieć, że prawo startu w tej imprezie miały osoby które zdobyły medal na Mistrzostwach Polski. Przed taką wielką imprezą Oliwia uczestniczyła w Szkoleniu Kadry Narodowej i w turnieju Kryształowy Kamień, gdzie była najlepszą dziewczynką w swojej kategorii wiekowej (1 miejsce, kat. G-10). Zapewne takie przygotowanie pozytywnie wpłynęło na zawodniczkę, która w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy zajęła wysokie X miejsce i wywalczyła sobie prawo startu w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Warcabach, które odbędą się w listopadzie tego roku, na terenie jednego z państw bałkańskich.

Opiekunem i zarazem trenerem na czas trwania wyżej wymienionych imprez warcabowych była Anna Chylewska-Sroka.

Zarówno zawodniczka jak i opiekunka składają serdeczne podziękowania dla Urzędu Gminy  w Postominie, Centrum Kultury i Sportu w Postominie   oraz Pani Dyrektor ze Szkoły Podstawowej w Staniewicach za okazaną pomoc i umożliwienie wyjazdu na Mistrzostwa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.