Orkiestrowa Kąpiel Morsów w jeziorze Marszewo

Tradycją stało się już w gminie Postomino, a dokładnie w jeziorze Marszewo – morsowanie w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tak było i w tym roku. 13 stycznia 2013 r. o godz. 13.00 grupa miłośników zimowych kąpieli, nie bacząc na pokrytą lodem taflę jeziora zanurzyła swe ciała w jeziorze. Około 30-osobowa grupa śmiałków spędziła kilkanaście minut w lodowatej wodzie. Z brzegu i pomostu kibicowała im szeroka rzesza miłośników i pasjonatów tych ekstremalnych wyczynów.Jak co roku Postomiński Klub Morsów „Wiking” symboliczną kąpielą w wodach marszewskiego jeziora wsparł WOŚP. Każdy z obecnych mógł wrzucić symboliczny grosik do orkiestrowej puszki.

Najpierw strażacy ochotnicy musieli rozbić lodową pokrywę, która pojawiła się na całym jeziorze. Razem z funkcjonariuszami policji dbali też o bezpieczeństwo kąpiących się i przebywających w tym dniu nad jeziorem.

Było bardzo zimno. Temperatura odczuwalna sięgała-15 stopni Celsjusza. Jednak pływająca kra, zalegająca warstwa śniegu i straszny chłód nie wystraszył morsów. Po kąpieli na wszystkich czekała gorąca herbatka i domowe ciasto przygotowane przez mieszkańców Marszewa. Dziękujemy!!!

Wszyscy chętni przemieścili się do Centrum Kultury i Sportu w Postominie, by rozgrzać się przy ognisku, zjeść ciepłą kiełbaskę czy strażacką grochówkę, wziąć udział w licytacji i koncertach.

Kolejna kąpiel morsów już w najbliższą niedzielę, 20 stycznia 2013 r. w jeziorze w Korzybiu. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Morsy, Sport i rekreacja, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.