Orkiestrowy turniej siatkarski w Pieszczu – relacja

W ramach XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na hali sportowej w Pieszczu odbył się turniej piłki siatkowej w którym udział wzięły 3 drużyny z naszej gminy. Zmagania rozpoczął wyrównany mecz między drużyną UKS Czarni Pieszcz, a Pałówkiem. Pierwszy set był bardzo wyrównany, jednak w końcówce lepsi okazali się goście i wygrali 26:24. Podobnie było w drugim secie, lecz tym razem małą przewagę do końca dowiozła drużyna z Pieszcza wygrywając 25:23. Wszystko rozegrało się w tie-braku. Dzięki dobrym serwisom zawodników z Pałówka, a tym samym słabszej dyspozycji gospodarzy w przyjęciu Ci pierwsi gładko dobrnęli do końca meczu, pewnie wygrywając 15:11.

Kolejnym rywalem gospodarzy była drużyna Bar „Retro” z Jarosławca, która w silnym składzie postanowiła przyłączyć się do siatkarskich zmagań rozgrywanych w Pieszczu. Od razu po rozpoczęciu meczu widać było, że będzie to wyrównane i bardzo widowiskowe spotkanie. W pierwszej odsłonie lepsi okazali się goście z Jarosławca wygrywając 25:19. W drugim secie gospodarze wspierani dopingiem kolegów z Pałówka wyszli na prowadzenie i nie oddali go do końca seta, wygrywając 25:21. Tie-break przebiegał jednak pod dyktando gości, którzy nie dali szans słabo dysponowanym tego dnia gospodarzom i wygrali go w stosunku 15:10.

W trzecim, finałowym meczu spotkały się dwie niepokonany tego dnia drużyny. Od początku zmagań widać było przewagę zawodników z Pałówka w ataku, którzy z akcji na akcję atakowali coraz pewniej i mocniej. Drużyna z Jarosławca nie wytrzymała wysoko postawionej poprzeczki i uległa w pierwszej partii 25:18. Na początku drugiej odsłony meczu drużyna gości próbowała odwrócić losy meczu jednak, młoda drużyna z Pałówka nie zwolniła tempa i pewnie wygrała kolejnego seta i cały mecz 2:0.

Na zakończenie Prezes UKS Czarni Pieszcz, Pan Artur Struś wręczył zwycięski Puchar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy drużynie z Pałówka i Certyfikaty dla Jarosławca oraz Pieszcza.

Adrian Pawłowski

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.