Ostatni turniej współzawodnictwa sołectw za nami

W sobotę, 22 października 2011 r. w sali sportowej Zespołu Szkół w Postominie odbył się ostatni w tum roku turniej w ramach Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino w roku 2011. Był to Halowy Turniej Usportowionych Dwóch Ogni Kobiet.

Tym razem do zmagań przystąpiło 9 kobiecych reprezentacji sołectw. W turnieju zagrały drużyny z sołectwa: Jarosławiec, Korlino, Królewo, Łącko, Nacmierz, Nosalin, Pieńkowo, Postomino, Wszedzień.

Sołectwa w rundzie eliminacyjnej rozlosowano do 3 trzy-zespołowych grup. W grupie A zagrały: Nacmierz, Pieńkowo i Jarosławiec. Grupa B to drużyny: Łącko, Nosalin i Korcino, zaś w grupie C wystąpiły sołectwa: Królewo, Postomino i Wszedzień.

Do kolejnego etapu gry zakwalifikowano zespoły (6) z miejsc I-II rozgrywek eliminacyjnych. W grupie A zagrały: Pieńkowo, Łącko i Postomino, zaś do grupy B weszły drużyny: Jarosławiec, Nosalin i Wszedzień.

III miejsca w grupach stoczyły następnie bój o V miejsce turnieju. Łącko zwyciężyło z Jarosławcem zdobywając 11 pkt. i dając się „zbić” 5 razy.

O III miejsce zagrały drużyny Pieńkowa i Wszedzienia. Bój o miejsce na podium wygrało Pieńkowo ze stosunkiem punktów 15:3.

Najwięcej emocji wywołał mecz o I miejsce. Wspaniały doping publiczności mobilizował zawodniczki do gry. Zwyciężyło sołectwo Postomino wygrywając z Nosalinem przy ilości punktów 13:5.

Drużyna Postomina zagrała w składzie: Białowąs Klaudia, Ciesielska Kamila, Ciesielska Klaudia, Kasica Monika, Sułek Dominika, Szaryńska Magdalena, Szkudlarek Kamila, Wituszyńska Marta.

Ostateczna klasyfikacja Halowego Turnieju Usportowionych Dwóch Ogni Kobiet:
I miejsce – Postomino 15 pkt
II miejsce – Nosalin – 14 pkt
III miejsce – Pieńkowo – 13 pkt
IV miejsce – Wszedzień – 12 pkt
V miejsce – Łącko – 11 pkt
VI miejsce – Jarosławiec – 10 pkt
VII miejsce – Nacmierz – 9 pkt
VIII miejsce – Korlino – 8 pkt
IX miejsce – Królewo – 7 pkt

Wyróżniono tez najlepszą „matkę” – Patrycja Ślebioda z drużyny Pieńkowa i najlepszą zawodniczkę – Marta Wituszyńska z drużyny Postomina. Najwcześniej urodzoną zawodniczką i zarazem jedyną zawodniczką związaną z samorządem była Maria Lech-Szajner – sołtys Wszedzienia.

Zwycięskie drużyny otrzymały Puchary Wójta Gminy Postomino za miejsca I-IV, a wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wyróżnione zawodniczki otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez CKiS.

Turniej sędziowali: Kazimierz Gąsiorowski i Krzysztof Ugorski.

Ostatni w tym roku turniej „zamieszał” w klasyfikacji Sołectw. Niezmiennie miejsce I zajmuje Postomino, a miejsce II Nosalin. Na podium znalazło się Pieńkowo, które wyprzedziło Łącko (odpowiednio III i IV miejsce). Jarosławiec utrzymał miejsce V, a na VI uplasował się Nacmierz (z IX). Pieńkówko, Jezierzany i Pałówko spadły o 1 miejsce i zajmują teraz odpowiednio miejsca VII, VIII i IX. Pieszcz pozostał na miejscu X, ale dołączyło do niego Królewo (z XI), mając tę samą ilość punktów. Miejsce XII zajmują Wilkowice, a tuż za nimi znalazł się Wszedzień (XIII z XVI).Korlino awansowało na miejsce XIV z XV.

PUNKTACJA Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino w roku 2011.

Oficjalne podsumowanie Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino w roku 2011 będzie miało miejsce podczas grudniowej sesji Rady Gminy Postomino.

A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Współzawodnictwo Sportowo-Rekreacyjne Sołectw i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.