Ostatni w tym roku turniej współzawodnictwa sołectw za nami

Tegoroczne Współzawodnictwo Sportowo-Rekreacyjne Sołectw Gminy Postomino zakończył 23 października 2010 r. Halowy Turniej Usportowionych Dwóch Ogni Kobiet o Puchar Wójta Gminy Postomino.

Ze zgłoszonych 12 drużyn sołeckich w turniejowe szranki stanęło ostatecznie tylko 6 zespołów, które w sali sportowej Zespołu Szkół w Postominie zagrały w jednej grupie, „każdy z każdym”. Rozegrano łącznie 15 meczy. Drużyny składały się z 6 zawodniczek (5 graczy w polu i „matka”). Grano na boisku do piłki siatkowej na ilość zbić w czasie 10 min.

O wyrównanym poziomie turnieju świadczy fakt, że żadnej drużynie nie udało się wygrać wszystkich pięciu meczy.

Takiego gwaru i wrzawy nie było już dawno w postomińskiej sali. Licznie zgromadzona publiczność i wzajemne kibicowanie drużyn gromkimi brawami nagradzali każde udane zbicie.

Pierwsze miejsce w turnieju przypadło dla drużyny z sołectwa Pieszcz, która wygrała 4 mecze przy jednej przegranej – stosunek dokonanych zbić do otrzymanych 87:78. Mistrzowska drużyna wystąpiła w składzie:
- Cuper Ewelina,
- Lech Andżelika,
- Lech Arleta,
- Ochocka Katarzyna,
- Poterek Katarzyna,
- Strzałba Izabela.

Trzy drużyny otrzymały po 6 pkt (wygrały po 3 mecze). Aby rozstrzygnąć kolejność porównano stosunek zbić do zbić otrzymanych. Ostatecznie drugie miejsce zajął ubiegłoroczny zwycięzca turnieju – drużyna sołectwa Nosalin. Trzecie miejsce wywalczyło Postomino, a 4 – Chudaczewo.

Dwa zwycięstwa i 3 porażki odniosła drużyna sołectwa Łącko, któremu przypadło ostatecznie 5 miejsce w turnieju. Bez zwycięstwa pozostało sołectwo Wszędzie, które stosunkiem 35 dokonanych zbić i 74 otrzymanych zajęło 6 miejsce.

Zwycięskie drużyny za miejsca I-IV otrzymały Puchary Wójta Gminy Postomino, wszyscy otrzymali okolicznościowe dyplomy.

Najstarszą zawodniczką turnieju była pani Iwona Mazurek z Nosalina. Najlepszą „matką” turnieju została Marta Gołojuch, również z Nosalina. Jedyną zawodniczką reprezentującą samorząd była grająca Maria Lech-Szajner. Wszystkie w/w panie otrzymały okolicznościowe upominki.

Jak zwykle swoim drużynom kibicowali radni i sołtysi: pani Jadwiga Krakowska, pan Paweł Czechowski, pan Zenon Morka.

Turniej sędziowali: pan Kazimierz Gąsiorowski i pan Krzysztof Ugorski.

Halowy Turniej Usportowionych Dwóch Ogni Kobiet o Puchar Wójta Gminy Postomino zakończył Współzawodnictwo Sportowo-Rekreacyjne Sołectw Gminy Postomino w roku 2010. Po raz kolejny zwycięzcą rozgrywek została drużyna Postomina przed Nosalinem, Łąckiem i Pieszczem.

Ostateczne wyniki Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino w roku 2010 - do pobrania

Oficjalne podsumowanie tegorocznych rozgrywek, wręczenie nagród odbędzie się podczas sesji Rady Gminy Postomino w dniu 28 października br. 

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Sport i rekreacja, Współzawodnictwo Sportowo-Rekreacyjne Sołectw i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.