Otwarcie wystawy w CKiS

W sobotnie popołudnie, 27 listopada 2010 r. w Centrum Kultury i Sportu w Postominie było tłoczno i gwarno. A to za sprawą zorganizowanej tego dnia wystawy. Licznie zgromadzeni uczestnicy przeżyli prawdziwą duchową ucztę, choć przewidziano też coś dla ciała.

Wystawa była efektem trzech prowadzonych przez Centrum działań.

Swoje prace zaprezentowali młodzi artyści uczestniczący w zajęciach Pracowni Sztuk Pięknych „GAMMA”. Młodzi adepci sztuki pod okiem instruktora – artysty plastyka – pani Jadwigi Czerwińskiej spotykają się w Centrum w każdy wtorek i czwartek. Czterogodzinne zajęcia spędzają bardzo aktywnie malując, rysując, wycinając, klejąc. Efekty ich poczynań artystycznych można było zobaczyć na sobotniej wystawie.

Także fotograficy, którzy co wtorek spotykają się w Centrum zaprezentowali swoje prace. Zdjęcia robione pod okiem i według wskazówek instruktora – pana Michała Słupczewskiego spotkały się z falą zachwytów odwiedzających wystawę.

Zwieńczeniem realizowanego przez Centrum projektu pn. „Plenery – uczyć bawiąc” była prezentacja prac uczestników dwóch artystycznych weekendów. Dzięki dotacji uzyskanej z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego zorganizowano 2 plenery artystyczne w czerwcu i wrześniu br. Podczas każdego z nich 30-osobowa grupa dzieci i młodzieży pracowała pod okiem instruktora plastyki (pani Jadwiga Czerwińska) lub fotografii (pan Wojciech Chrząstowski). Nad bezpieczeństwem uczestników czuwało dodatkowo po 2 opiekunów. W ramach realizacji projektu uczestnicy zapewniony mieli nocleg i wyżywienie, opiekę instruktorów i nadzór opiekunów. Zorganizowano wieczór zabaw i ognisko integracyjne. Dodatkowo dla wszystkich uczestników przygotowano niespodzianki – gadżety promocyjne. Pokłosie plenerów mogli podziwiać uczestnicy sobotniej wystawy.

Wystawę w sobotni wieczór otworzyła Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie – pani Agnieszka Czarnuch. Wśród zaproszonych gości był m.in. pan Janusz Bojkowski – Wójt Gminy Postomino, który złożył gratulacje na ręce Dyrektora i życzył kolejnych sukcesów młodym, zdolnym artystom.

Wystawa była też okazją do przekazania wyróżnień i nagród młodym plastykom Pracowni Sztuk Pięknych „Gamma”, za cykl malarstwa zgłoszony do X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn: „Moje marzenia”, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych.

Wieczór zakończył się przy słodkim poczęstunku w bardzo miłej atmosferze.

Wystawę podziwiać można do końca grudnia br.

 A.Cz.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Fotografia, Inne wydarzenia, Kultura, Plenery artystyczne, Sztuka i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.