Piękne zamki z piasku na jarosławieckiej plaży

14 sierpnia 2012 roku, we wtorek na plaży w Jarosławcu obyło się X Plażowe Budowanie Zamków z Piasku. Chodź zaplanowana impreza na 7 sierpnia br. nie odbyła się z powodu złych warunków atmosferycznych to również tego dnia pogoda nie była zbyt łaskawa dla plażowiczów. Wiał silny wiatr i było pochmurno, rozpromienione słoneczko pojawiło się dopiero podczas wręczania nagród.

W Plażowym Budowaniu Zamków z Piasku udział wzięło 58 osób.

Konkurs podzielony był na dwie kategorie: „dzieci” do lat 15 i „open”, w której udział musiała wziąć przynajmniej jedna osoba dorosła. W kategorii „dzieci” uczestnikami byli przede wszystkim koloniści z Jarosławca. W kategorii „open” uczestniczyło 9 osób.

Budowanie zamków z piasku rozpoczęto o godzinie 10.00. Wszyscy uczestnicy przystąpili ochoczo do pracy, łopatki i wiaderka poszły w ruch. Z minuty na minutę widać było powstające wspaniałe zamki, do budowy których można było używać wyłącznie: piachu, muszli i kamieni. Jury miało nie lada problem przy ocenie i wyborze najładniejszego zamku. Tym bardziej, że nie liczył się sam wygląd estetyczny, ale również oryginalny pomysł, technika wykonania oraz stopień trudności.

Jury w składzie: Janina, Wanda i Magdalena z Wielunia oraz Jacek i Anna Piotrowscy ze Strykowa k/Łodzi dokonali oceny prac. A o godzinie 12.00 ogłoszono wyniki konkursu.

Nagrody wręczyła Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie – Agnieszka Czarnuch. W kategorii „dzieci” I miejsce i Puchar Wójta Gminy Postomino oraz nagrody rzeczowe otrzymały Edyta Golec i Justyna Małek z Rudki/Wierzchosławic. II miejsce zajęły Magdalena Fornal (Łękawice) i Weronika Czuj (Rudka/Wierzchosławic).

W kategorii „open” walka o Puchar Wójta Gminy Postomino toczyła się pomiędzy dwiema rodzinami: Madalińskich z Warszawy i Król z Bydgoszczy. Jednak w tej kategorii Patryk Madaliński wraz z synem Maurycym zajęli I miejsce i otrzymali Puchar Wójta Gminy Postomino oraz nagrody rzeczowe. Natomiast jego żona Joanna wraz z córką Igą zajęły II miejsce.

Wszyscy pozostali uczestnicy zabawy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki rzeczowe, które ufundowane zostały przez Centrum Kultury i Sportu w Postominie.

M. Lech-Szajner
B. Kępa

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Kultura, Sztuka, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.