„Pieńkowianie” promują dziedzictwo kulturowe i gminę Postomino

fot. Ryszard Pietrasz

Kapela Ludowa „Pieńkowianie” od lat promuje Gminę Postomino uczestnicząc w licznych prezentacjach, przeglądach, festiwalach i targach. Okres letni jest dla nich szczególnie pracowity. Swym śpiewem, muzyką i żartem szerzy kulturę i dziedzictwo kulturowe, zachęca też do odwiedzenia naszej małej ojczyzny.

„Gorący sezon” koncertowy zaczął się dla nich już 11 czerwca 2011 r. Kapela wzięła wówczas udział w X Przeglądzie Zespołów i Twórców Ludowych „Siemionalia” w Rosnowie.

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

„Pieńkowianie” w dniu 19 czerwca 2011 r. wystąpili podczas XXVII Przeglądu Zespołów Artystycznych Kółek Rolniczych i Kół Gospodyń Wiejskich w Trzebielinie.

Galeria zdjęć

2 lipca 2011 r. kapela gościła w Kwidzynie podczas VI Ogólnopolskich i II Międzynarodowych Spotkaniach Kapel i Zespołów Ludowych „Folklor i Biesiada”.

Galeria zdjęć

Już następnego dnia „Pieńkowianie” przygrywali uczestnikom XXI Międzynarodowego Biegu po Plaży w Jarosławcu.

Niespełna tydzień później (9 lipca 2011 r.) można było ich zobaczyć w Ostrowcu podczas III Folkowego Śpiewania z Zespołem Ludowym „Ostrowianie”.

Galeria zdjęć

Z kolei ostatnia niedziela – 23 lipca 2011 r. to pobyt „Pieńkowian” w Popowie podczas I Spotkania Zespołów Śpiewaczych „Na ludową nutę z piosenką żartobliwo-humorystyczną”.

Wszystkie występy „Pieńkowian” nagradzane są gromkimi brawami publiczności. Praktycznie po każdym występie o kolejne puchary, statuetki, dyplomy powiększa się galeria trofeów zespołu. Pozostają też wspomnienia mile spędzonych chwil.

W najbliższym czasie Kapelę Ludową „Pieńkowianie” będzie można zobaczyć w Bytowie – 30 lipca 2011 r. podczas „Jarmarku Bytowskiego”, 13 sierpnia 2011 r. w Ustce podczas zawodów w poławianiu bursztynu oraz 14 sierpnia br. w Rowach podczas pikniku „Raz na ludowo”.

Z kolei na 21 sierpnia 2011 r. w Jarosławcu zaplanowano VI Prezentacje Kapel Ludowych „Na folkową nutę”, gdzie obok naszej lokalnej kapeli wystąpią zaproszone przez nas zespoły. Już teraz gorąco zapraszamy.

A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Śpiew, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.