Pieńkowianie śpiewająco podbili Berlin

W dniach 21-22 stycznia 2011 r. Kapela Ludowa „Pieńkowianie” reprezentowała Gminę Postomino na Międzynarodowym Zielonym Tygodniu – targach „Grüne Woche” w Berlinie. Jest to cykliczna impreza targowa organizowana od 1926 r. Obecnie jest największą ekspozycją na świecie z zakresu żywności, rolnictwa i ogrodnictwa. Cieszy się dużym zainteresowaniem polskich wystawców i zwiedzających z Polski.

W tym roku na odwiedzających targi czeka ponad 400 stoisk przygotowanych przez wystawców z  Niemiec, Polski, Norwegii, Afganistanu, Armenii, Norwegii, Rosji, Łotwy, Hiszpanii, Bułgarii, Austrii, Holandii, Szwajcarii, Węgier, Włoch, Maroka, Turcji, Czech, Francji, Azerbejdżanu, Białorusi, Serbii, Gruzji, Szwecji, Tajlandii, Słowacji, Tunezji, Anglii, Belgii, Słowenii, Mołdawii, Syrii, Ukrainy, Rumunii, Kirgistanu, Malty, Madagaskaru, Litwy, Kenii, Portugalii, Estonii, Ekwadoru, Peru, Danii.

Kapela „Pieńkowianie” otrzymała zaproszenie do udziału w Targach od Fundacji Partnerstwo Dorzecze Słupi i to na ich stoisku promowała nasz region, jako jeden z laureatów wyróżnienia Zielone Serce Pomorza. Ponadto w wyniku dodatkowych ustaleń brała też udział w promocji na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach programu Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. A w związku z tym wyjazd promocyjny nie wygenerował kosztów dla Centrum Kultury i Sportu w Postominie.

Kapeli towarzyszył Daniel Pakos, radny Rady Gminy Postomino, Przewodniczacy Komisji  Rozwoju Gospodarczego i Rolnictwa.

Na żywo można było zobaczyć występy kapeli w niemieckiej telewizji oraz w relacjach dla Telewizji Polskiej przygotowywanych przez Steffena Möllera.

Targi potrwają jeszcze do 30 stycznia br.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Kultura, Śpiew, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.