Pieńkowianie w Warszkowie świętowali z Wrzosami

Dzień 9 czerwca 2012 r. był dla członków Kapeli Ludowej „Pieńkowianie” niezwykle pracowity. Najpierw wystąpili w Nacmierzu podczas Festynu „Gmina Postomino na falach do Europy”, a później wzięli udział w I Przeglądzie Zespołów Ludowych w Warszkowie. Przegląd był też okazją do wspólnego świętowania 1 rocznicy powstania Zespołu „Wrzosy” z Warszkowa – organizatora przedsięwzięcia.

Impreza rozpoczęła się przemarszem Zespołów od szkoły podstawowej do świetlicy wiejskiej. Następnie na zaimprowizowanej scenie wystąpiło 5 biorących w przeglądzie Zespołów: Manowskie Malwy z Manowa, Ostrowianie z Ostrowca, Pieńkowianie z Postomina, Wrześniczanki z Wrześnicy i jubilaci: „Wrzosy” z Warszkowa. Wystąpił również solista – Andrzej Sroka, który wykazał się niezwykłym kunsztem doświadczonego akordeonisty i ujmował widzów dowcipnymi anegdotami.

Z okazji pierwszego jubileuszu był tort, kwiaty i miłe niespodzianki.

W programie było też dobrej muzyki, atrakcje dla całych rodzin, pyszne, domowe smakołyki oraz loteria fantowa. Wieczór zakończyła zabawa taneczna.

A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Koncerty, Kultura, Śpiew, Taniec, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.