Pieńkowianie zwyciężyli w Kwidzynie, występowali też w Łętowie

7 lipca 2012 roku odbył się Międzynarodowy Festiwal Kapel i Zespołów Ludowych „Folklor i Biesiada” w Kwidzynie. Na występy zjechało 19 kapel z całego kraju, w tym nasza Kapela Ludowa „Pieńkowanie”.

W tym roku Gościem Honorowym Festiwalu był Zespół „Sużamianka” z Litwy. Od 7 lat Zespół „Powiślanki” wspólnie z Kwidzyńskim Centrum Kultury organizuje to folkowe wydarzenie, w którym biorą udział m.in. Pieńkowianie.

Oficjalne otwarcie Festiwalu nastąpiło tradycyjnym korowodem – barwnym przemarszem wszystkich zespołów od siedziby Kwidzyńskiego Centrum Kultury na Plac Jana Pawła II, gdzie już znajdowała się zgromadzona publiczność, oczekująca na pierwsze występy.

Jak co roku było mnóstwo muzyki i zabawy. Nie obyło się tez bez rywalizacji. Jury wysoko oceniając występ stwierdziło, że Kapela „Pieńkowianie” zdobyła I miejsce w konkursie na przygotowanie tekstu piosenki dotyczącej osoby Manfreda Ortmana – m.in. szefa Mniejszości Niemieckiej w Kwidzynie.

Gratulujemy wspaniałych występów i zapraszamy do udziału w koncertach Kapeli.

A 2 tygodnie wcześniej Pieńkowianie zawitali na teren sąsiedniej gminy. Przy śpiewie ludowych zespołów i pięknej słonecznej pogodzie przywitali lato mieszkańcy Gminy Sławno podczas Festynu „Łętowskie Wianki”, który odbył się 23 czerwca 2012 r. w Łętowie. Nie mogło więc tam zabraknąć Kapeli Ludowej „Pieńkowianie”.

Oprócz występów na scenie wszystkie zgromadzone kapele przemaszerowały w korowodzie z uczestnikami zabawy ze śpiewem na ustach puszczać łętowskie wianki.

Impreza była niezwykle udana – twierdzą Pieńkowianie i już czekają na przyszłoroczną jej edycję.

A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Koncerty, Kultura, Śpiew, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.