Pierwsze zmagania Aktywnych 50+

W sobotę, 20 kwietnia 2013 r. na postomińskim stadionie im. Z. Galka odbył się Primaaprilisowy Turniej Weteranów w ramach Sportowo-Rekreacyjnego Grand Prix Gminy Postomino „Aktywni 50+”  w roku 2013. Aktywizacja „starszej młodzieży” oraz wyłonienie najbardziej aktywnych mieszkańców Gminy Postomino to cele zmagań w ramach Grand Prix. Cykl współzawodnictwa składa się z trzech turniejów, podczas których zostanie rozegranych 15 konkurencji rekreacyjno-sportowych.

W Primaaprilisowym Turnieju Weteranów rozegrano 5 pierwszych konkurencji: pchnięcie kulą, slalom (siedem tyczek) z piłką na czas, bieg z toczeniem piłki kijem hokejowym po bieżni (60 m x 2), festiwal rzutów lekarskimi piłkami oraz trzymanie toporów – konkurencja strong man.

W turnieju udział wzięło 16 zawodników (7 kobiet i 9 mężczyzn). Sędzią głównym zawodów był Kazimierz Gąsiorowski.

W dniu turnieju pogoda dopisała, czego efektem była dobra frekwencja uczestników. Podczas pierwszej konkurencji doszło do niemiłego incydentu – Pan Tadeusz Żelasko w chwili wykonywania drugiej próby pchnięcia kulą doznał na tyle poważnej kontuzji, że musiał zrezygnować z dalszej rywalizacji w tym dniu. Kontuzjowanego zawodnika zabrała karetka. Nie sposób tu nie zauważyć ogromnego ducha walki kontuzjowanego. Mimo, iż naderwane zostały mięśnie to po pierwszej fali bólu pan Tadeusz zadał tylko jedno pytanie – „Jaki wynik uzyskałem?”. Wywołało to falę śmiechu wśród uczestników, mimo niezbyt miłej sytuacji. Na szczęście zawody zostały dokończone w wesołej atmosferze i obyło się bez wypadków.

Nasza „starsza młodzież” pokazała ogromnego ducha walki, którego nie mogliby się powstydzić najwybitniejsi sportowcy. Rywalizacja była zacięta do ostatnich chwil, czego efektem są dwa pierwsze miejsca ex aequo w klasyfikacji generalnej kobiet.

Oprócz mieszkańców Gminy Postomino do turnieju przystąpili zawodnicy ze Sławna i Noskowa.

KLASYFIKACJA TURNIEJU wg konkurencji KOBIET

Liderkami po pierwszym turnieju w ramach Grand Prix klasyfikacji generalnej kobiet są Daniela Igras ex aequo z Danutą Ogórek, wyprzedzając o 4 pkt. Helenę Palusińską.

KLASYFIKACJA GENERALNA KOBIET

W kat. kobiet 55-59 lat – prowadzi Danuta Ogórek. Daniela Igras jest liderką w kat. 60-64 lata. Natomiast w kat. 65 lat i więcej wygrywa Krystyna Zielonka.

KLASYFIKACJA KOBIET wg kategorii wiekowych

KLASYFIKACJA TURNIEJU wg konkurencji MĘŻCZYZN

W klasyfikacji generalnej mężczyzn pozycję lidera zajmuje Mirosław Kijanka wyprzedzając o 3 pkt. Zbigniewa Melona i o 4 pkt. Stanisława Gosławskiego.

KLASYFIKACJA GENERALNA MĘŻCZYZN

Wśród mężczyzn w kat. wiekowej 50-54 lata tak jak i w klasyfikacji generalnej prowadzi Mirosław Kijanka. Z kolei Witold Lemierzewicz jest najlepszym wśród zawodników w wieku 55-59 lat. W kat. 60-64 lata pozycję lidera zajmuje Zbigniew Melon, a Ryszard Brzozowski uplasował się na pozycji pierwszej w kat. 65 lat i więcej.

KLASYFIKACJA MĘŻCZYZN wg kategorii wiekowych

Kolejne spotkanie weteranów zaplanowane jest na 27 lipca 2013 r. Turniej Weteranów „Żyj zdrowo na sportowo” rozpocznie się tradycyjnie o godz. 14.00. Rozegrane zostaną następujące konkurencje: cellotka – rzut lotką do tarczy, rzut piłką palantową, parytety biegowe (60 m kobiet i 100 m mężczyzn), rzut beretem oraz rekreacyjny tor przeszkód.

Serdecznie zapraszamy.

K. Wojciechowski

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktywni 50+, CKIS Postomino, Sport i rekreacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.