Pierwszy rajd rowerowy za nami!.

W dniu 27 kwietnia br. został zorganizowany I RAJD ROWEROWY w tym roku -  rajd „Biegiem Wieprzy”. Dzień ten był bardzo szczególny dla wszystkich Polaków -  w Watykanie odbywała się Kanonizacja Błogosławionego Jana Pawła II. Rajd w tym dniu wyruszył o godzinie 13.00 z Postomina  trasą Postomino – Pieńkówko – Tyń – Staniewice – Wilkowice – Chudaczewko – Pieńkówko.
W Wilkowicach o godz. 14.00 spotkały się dwa kluby z Postomina i Sławna ruszając do Pieńkówka przez Chudaczewko.

Po 1,5 godzinnej jeździe rowerzyści dotarli do Pieńkówka, gdzie wszyscy razem spotkali się przy kapliczce, aby uczcić ten dzień zapalając świece, puszczając żółte balony i śpiewając „BARKĘ”. Moment ten był bardzo doniosły, uczcili ją wszyscy uczestnicy.

Zakończenie rajdu odbyło się w Pieńkówku przy wiacie. Rowerzystów przywitała sołtys wsi Anna Rój swojskim ciastem, kawą, herbatą oraz bigosem. Po poczęstunku wspólnych zdjęciach,  uczestnicy rajdu rozjechali się do domów.

Serdeczne podziękowania kierowane są do Pań z Pieńkówka na czele z Panią Sołtys za zorganizowanie poczęstunku.

Podziękowanie kierowane jest również do koleżanek z Pieszcza i okolic za wspaniałą oprawę muzyczną i wizualną tego dnia.

Już dziś zapraszam na wspólne rajdy rowerowe. Szczegóły na plakatach oraz na stronach www.postomino.pl, www.ckis.postomino.pl

Do zobaczenia na trasach rowerowych

Maria Lech-Szajner

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.