Pieszcz Mistrzem Gminy w Tenisie Stołowym

W minioną sobotę, 25 lutego 2012 r. odbyły się pierwsze zawody w ramach XV Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino w roku 2012. Tegoroczne zmagania rozpoczął Turniej Tenisa Stołowego Sołectw o Puchar Wójta Gminy Postomino. Zawody odbyły się w sali sportowej Zespołu Szkół w Pieszczu. Tytuł Mistrza Gminy Postomino w Tenisie Stołowym ponownie obroniło sołectwo Pieszcz.

Zmagania tenisistów rozpoczęły się o godz. 10.00, ale wielu niecierpliwych graczy zjawiło się już po godz. 8.00.

W tegorocznej edycji zmagań stawiła się rekordowa liczba sołectw. Było ich aż 14, czyli o 2 więcej niż w roku poprzednim. W związku z tym turniej przeprowadzono systemem „do 2 przegranych meczy”.

Najpierw rozlosowano drużyny, rozstawiając 6 pierwszych meczy. Liderzy zeszłorocznych zmagań: Pieszcz i Pieńkowo pauzowali pierwsze zmagania. Pierwsze mecze rozegrali: Chudaczewo z Jarosławcem, Nosalin z Pałówkiem, Królewo z Nacmierzem, Postomino z Wilkowicami, Łącko z Pałowem i Rusinowo z Mazowem.

Rozegrano łącznie 27 meczy pomiędzy drużynami.

Każda drużyna składała się z 5 zawodników w składzie podstawowym, wśród których musiała znaleźć się przynajmniej 1 kobieta i 1 zawodnik powyżej 22 lat.

Turniej sędziowali: Andrzej Ugorski i Artur Struś.

W wyniku rozgrywek o miejsce 7 zmagania wygrało sołectwo Nosalin, grając z Królewcem, mecz o miejsce 5 wygrało Królewo grając z Łąckiem. W walce o miejsce 2 – Postomino wygrało z Nacmierzem.

Ostateczna klasyfikacja Turnieju Tenisa Stołowego Sołectw wygląda następująco:
1 miejsce – Pieszcz (lider zeszłorocznych zmagań)
2 miejsce – Postomino (awans z miejsca III w stosunku do roku poprzedniego)
3 miejsce – Nacmierz (awans z miejsca IV w stosunku do roku poprzedniego)
4 miejsce – Pieńkowo (spadek z miejsca II w porównaniu do ubiegłego roku)
5 miejsce – Królewo (awans z miejsca VII w stosunku do roku poprzedniego)
6 miejsce – Łącko (awans z miejsca IX w stosunku do roku poprzedniego)
7 miejsce – Nosalin (spadek z miejsca VI w porównaniu do ubiegłego roku)
8 miejsce – Wilkowice (awans z miejsca XI w stosunku do roku poprzedniego)
9 miejsce – Mazów
10 miejsce – Jarosławiec (spadek z miejsca V w roku ubiegłym)
11 miejsce – Chudaczewo
12 miejsce – Rusinowo
13 miejsce – Pałowo
14 miejsce – Pałówko

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Karolina Czyżykowska, Paweł Muca, Michał Piasecki, Karol Kozera i Piotr Spychała.

Płynna gra zawodników na 6-ciu stołach jednocześnie spowodowała, że turniej zakończył się tuż po godz. 15.00.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a liderzy z miejsc I-IV dodatkowo Puchary Wójta Gminy Postomino.

Drobnymi upominkami nagrodzono też najwcześniej urodzonych zawodników: Elżbietę Pacak i Władysława Pacak.

Upominki otrzymały też najmłodsze zawodniczki Turnieju – Julia Dankowska i Zofia Leśniewska.

Nagrodami uhonorowano też grających samorządowców – Elżbietę Pacak (sołtys Pałowa), Krzysztofa Urbańskiego (sołtys Pałówka) i Daniela Pakos (sołtys Wilkowic, Radny Rady Gminy).

Wśród kibiców nie zabrakło też samorządowców. Swoim drużynom kibicowali: Jadwiga Krakowska (sołtys Łącka, Przewodnicząca Rady Gminy), Alicja Kukowska (Radna Rady Gminy, mieszkanka Pałowa), Jan Chabowski (sołtys Nacmierza, Radny Rady Gminy), Marek Domżałowicz (sołtys Postomina), Marzena Kurzyńska (sołtys Rusinowa, Radna Rady Gminy, Zenon Morka (sołtys Pieszcza), Jan Antosik (sołtys Mazowa), Krzysztof Ciróg (sołtys Nosalina), Paweł Czechowski (sołtys Chudaczewa).

Najstarszą wiekowo drużyną była drużyna sołectwa Pałowo – razem 202 lata, co daje średnią powyżej 40 lat na każdego zawodnika w drużynie. Z kolei najmłodszą drużyną okazała się reprezentacja Nosalina – zawodnicy mieli łącznie 82 lata, co daje średnio niewiele ponad 16 lat na każdego zawodnika.

Najliczniej reprezentowaną rodziną była rodzina Dankowskich, grająca w drużynie Pieńkowa – Julia, Dominika, Miłosz, Janusz  i Ryszard.

PUNKTACJA Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino w roku 2012 po 1 turnieju.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejne zmagania już 3 marca 2012 r. do Pieszcza i Jarosławca na Turniej Piłki Siatkowej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Postomino.

A. Czarnuch

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Współzawodnictwo Sportowo-Rekreacyjne Sołectw i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.