Pieszcz mistrzem tenisa stołowego po raz kolejny

 

W sobotnim (26 marca 2011 r.) Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Postomino, rozegranym w ramach XIV Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino wzięła udział rekordowa liczba 12 sołectw (o 1/3 więcej w porównaniu do roku ubiegłego). Zawody tradycyjnie rozegrano w sali sportowej Zespołu Szkół w Pieszczu. Sędziowali: Andrzej Ugorski i Artur Struś.

Drużyny rozlosowano do dwóch 6-cio zespołowych grup, w których zespoły grały systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów (do 11 pkt.).

W grupie A zagrały sołectwa: Pieszcz, Nacmierz, Łącko, Wszędzień, Królewo i Jarosławiec. Z kolei w grupie B zmierzyły się drużyny: Postomino, Nosalin, Masłowice, Pieńkowo, Wilkowice i Jezierzany.

W fazie finałowej zespoły rozgrywały po 5 setów. O miejsce XI walczyły drużyny Wszedzienia i Wilkowic. Ci drudzy okazali się lepsi i zwyciężyli 3:2. Miejsce IX zajęło Łącko zwyciężając z Masłowicami, z kolei Królewo wygrało z Jezierzanami, plasując się na miejscu VII (oba mecze 3:2). Piąte miejsce zajął Jarosławiec wygrywając 4:1 z Nosalinem, zaś trzeci stopień podium zajęło Postomino wygrywając z Nacmierzem. Mecz o I miejsce wygrała i obroniła ubiegłoroczny tytuł mistrzowski drużyna Pieszcza, wygrywając z Pieńkowem (wszystkie mecze zakończyły się wynikiem 4:1).

Ostateczna klasyfikacja turnieju tenisa sołowego:
miejsce I – Pieszcz
miejsce II – Pieńkowo
miejsce III – Postomino
miejsce IV – Nacmierz
miejsce V – Jarosławiec
miejsce VI – Nosalin
miejsce VII – Królewo
miejsce VIII – Jezierzany
miejsce IX – Łącko
miejsce X – Masłowice
miejsce XI – Wilkowice
miejsce XII – Wszedzień

Najstarszym zawodnikiem biorącym udział w turnieju był Jerzy Jóźwicki z Jezierzan, z kolei najstarszą zawodniczką była Maria Lech-Szajner z Wszedzienia. Najmłodsi to Dominika i Miłosz Dankowscy z drużyny Pieńkowa.

Najstarszą drużyną, biorąc pod uwagę wiek zawodników była drużyna Jezierzan i Nacmierza. Najmłodszych zawodników do turnieju wystawiły sołectwa Wszedzień, Pieszcz i Nosalin.

Najbardziej „rodzinną” drużyną była ekipa Pieńkowa, w której składzie było aż 4-ech Dankowskich (Dominika, Miłosz, Janusz i Ryszard).

Decyzją sędziów najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Karola Kozerę z drużyny Pieszcza.

Nie zawiedli tez samorządowcy. Do turnieju przystąpili: Artur Ciróg – Zastępca Wójta Gminy Sławno, mieszkaniec Nosalina, Daniel Pakos – radny Rady Gminy Postomino, sołtys Wilkowic i Maria Lech-Szajner – sołtys Wszedzienia.

Jak zwykle swoim ekipom kibicowali: Jadwiga Krakowska – Przewodnicząca Rady Gminy Postomino, sołtys Łącka, Jan Chabowski – radny rady Gminy Postomino, sołtys Nacmierza, Zenon Morka – sołtys Pieszcza, Jan Małolepszy – sołtys Masłowic i Daniela Igras – sołtys Królewa.

Zwycięzcy za miejsca I-IV otrzymali z rąk Jadwigi Krakowskiej Puchary Wójta Gminy Postomino a wyróżnieni otrzymali drobne upominki. Wszystkie sołectwa otrzymały też pamiątkowe dyplomy.

W klasyfikacji ogólnej sołectw zaszły znaczące zmiany. Postomino utrzymało pozycję lidera klasyfikacji, ale zwiększyło o 7 pkt swoją przewagę nad drużyną Łącka. Z kolei na III miejscu znalazła się drużyna Pieszcza (z miejsca VI). Miejsce IV zajmuje Pieńkowo (awans z miejsca VI-VII), zas Nacmierz znajduje się na miejscu V (z miejsc III-V). Jarosławiec spadł na miejsce VI (z miejsc III-V), tak jak Królewo na miejsce VII (z miejsc III-V). Ósme miejsce utrzymało sołectwo Nosalin, a drużyna Wilkowic awansowała na miejsce IX (z miejsc IX-XI). Jezierzany awansowały na miejsce X z miejsca XIII, wyprzedzając Pałówko i Pieńkówko, które nie brały udziału w turnieju i zajmują teraz miejsca XI-XII. Chudaczewo i Wszedzień zajmują miejsca XIII-XIV, odpowiednio spadek z miejsca XII i awans z miejsca XV. Korlino (drużyna nie brała udziału w turnieju) i Masłowice (awans z miejsca XVIII) zajmują pozycje XV-XVI. Drużyny Marszewa i Staniewic nie brały udziału w turnieju i spadły w klasyfikacji ogólnej o 1 pozycję, zajmują odpowiednio miejsca XVII i XVIII. Kolejne miejsca bez zmian zajmują w kolejności: Mazów, Rusinowo, Tyń i Kanin.

Klasyfikacja dostępna tutaj. Punktacja WSRS 2011 – po 3 turniejach

Kolejna konkurencja XIV Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino w roku 2011 to bieg wokół Łącka, który odbędzie się na początku maja br.

Zapraszamy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Współzawodnictwo Sportowo-Rekreacyjne Sołectw i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.