Pieszcz ponownie Mistrzem Gminy w tenisie stołowym

W sobotę, 27 kwietnia 2013 r. odbyły się pierwsze zawody w ramach XVI Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino w roku 2013. Tegoroczne zmagania, jak i w poprzednich latach, rozpoczął Turniej Tenisa Stołowego Sołectw o Puchar Wójta Gminy Postomino. Zawodnicy spotkali się w sali sportowej Zespołu Szkół w Pieszczu, aby tam rywalizować w wyżej wymienionej dziedzinie. Tytuł Mistrza Gminy Postomino po raz kolejny obroniło Sołectwo Pieszcz.


Turniej wystartował kilkanaście minut po godzinie 10.00. Najpierw losowanie drużyn, później rozpisanie par turniejowych, a przede wszystkim zbyt późne stawienie się drużyn do turnieju było powodem opóźnienia.

Sędzią głównym turnieju był Andrzej Ugorski.

Do Współzawodnictwa przystąpiło 10 drużyn. Niestety jest to mniejsza ilość niż w ubiegłym roku, w którym wystartowało 14 sołectw. Każda drużyna składała się z 5 zawodników, wśród nich musiała być przynajmniej 1 kobieta i 1 zawodnik powyżej 22 roku życia.

Drużyny rozlosowane zostały do 2 grup pięciozespołowych. Pieszcz i Postomino jako drużyny, które uplasowały się na czele turnieju w poprzednim roku zostały przydzielone na pierwsze miejsca w odrębnych grupach. W grupie A zagrały sołectwa: Pieszcz, Królewo, Nosalin, Pałowo i Wszedzień. W grupie B spotkały się sołectwa: Postomino, Nacmierz, Łącko, Jarosławiec i Pałówko.

Mecze eliminacyjne w grupach rozegrano systemem „każdy z każdym”. Następnie w finale rywalizowano o poszczególne miejsca. Rozegrano łącznie 27 meczy między drużynami sołeckimi: po 10 w ramach eliminacji w każdej z dwóch grup oraz 7 w ramach walki o miejsca w finale.

O miejsce 9 walczyło Pałówko z Wszędzieniem, a o miejsce 7 – Nacmierz z Pałowem. Miejsce 5 próbowało uzyskać Królewo i Łącko a 3-cie Jarosławiec i Pieszczem. Zwycięzcy grup A i B – Postomino i Pieszcz prowadzili zawziętą rywalizację o miejsce I-sze Turnieju, która rozstrzygnięta została dopiero w ostatnim pięciosetowym meczu na korzyść Pieszcza.

Skład zwycięskiej drużyny był następujący: Jolanta Bura, Paweł Muca, Karol Kozera, Michał Piasecki, Bartek Spychała.

Ostateczna klasyfikacja Turnieju Tenisa Stołowego Sołectw prezentuje się następująco:
1 miejsce – Pieszcz (lider zeszłorocznych zmagań)
2 miejsce – Postomino (obroniło miejsce z zeszłego roku)
3 miejsce – Jarosławiec (awans z X miejsca)
4 miejsce – Nosalin (awans z VII miejsca)
5 miejsce – Królewo (obroniło miejsce z zeszłego roku)
6 miejsce – Łącko (obroniło miejsce z zeszłego roku)
7 miejsce – Nacmierz (spadek z III miejsca)
8 miejsce – Pałowo (awans z XIII miejsca)
9 miejsce – Pałówko (awans z XIV miejsca)
10 miejsce – Wszędzień

TABELA PUNKTOWA
Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw w roku 2013

Mecze odbywały się na 6-ciu stołach jednocześnie, dzięki czemu udało się sprawnie przeprowadzić turniej i zakończyć go już około godziny 15.00.

Miejsca I – IV nagrodzone zostały Pucharami Wójta Gminy Postomino, poza tym wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. W tym roku dużym zaangażowaniem w grę wykazali się samorządowcy, w zawodach grało ich aż 6, byli to: Alicja Kukowska (Radna Rady Gminy Postomino), Krzysztof Urbański (sołtys Pałówka), Wioleta Lasek (sołtys Królewa), Elżbieta Pacak (sołtys Pałowa), Marek Domżałowicz (sołtys Postomina), Maria Lech-Szajner (sołtys Wszędzienia). Za uczestnictwo w zawodach nagrodzeni zostali drobnymi upominkami.

Na widowni również znaleźli się samorządowcy, którzy kibicowali swoim faworytom. Byli to m.in.: Jadwiga Krakowska (sołtys Łącka, Przewodnicząca Rady Gminy Postomino), Jan Chabowski (sołtys Naćmierza, Radny Rady Gminy Postomino), Zenon Morka (sołtys Pieszcza).

Najstarszym zawodnikiem był Marek Domżałowicz (47 lat), natomiast najstarszą zawodniczką Elżbieta Pacak (53 lata). Najmłodsi reprezentanci sołectw to Zofia Leśniewska (11 lat) i Kacper Słodziński (12 lat).

Najstarszą wiekowo drużyną była drużyna sołectwa Nacmierz, która liczyła razem 165 lat, czyli średnio około 33 lata na uczestnika. Natomiast najmłodszą – drużyna z sołectwa Nosalin – razem 91 lat, czyli średnio około 18 lat na uczestnika.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejny turniej XVI Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino, który odbędzie się już 18 maja 2013 roku. Będą to eliminacje Turnieju Piłki Nożnej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Postomino.

M. Górnik-Wojciechowska

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Współzawodnictwo Sportowo-Rekreacyjne Sołectw. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.