Piłkarskie 6-tki zagrały w Jarosławcu

Corocznie, od 17 już lat przez dwa kolejne dni w Jarosławcu słychać sędziowskie gwizdki, głośne wiwaty kibicujących, od czasu do czasu migają czerwone lub żółte kartki przywołujące niesfornych graczy do porządku. Turniej 6-tek Piłkarskich dla kolonii, obozów i grup zorganizowanych „Wakacje z piłką” corocznie zyskuje swych sympatyków w dwóch grupach wiekowych: do 13 lat i 14-15 lat. Wyjątkowo w tegorocznym turnieju pogoda nie rozpieszczała uczestników. Przechodzące deszczowe fale opadowe psuły organizacyjne szyki, nie były sprzymierzeńcami licznie gromadzących się grup kibiców, podążających za swymi zespołami.

W pierwszym dniu w turniejowe szranki stanęło 12 drużyn rocznika 1999 i młodsi – po weryfikacji do gry dopuszczono 10 drużyn. Z kolei w drugim dniu zmagań wszystkie zgłoszone 12 drużyn z rocznika 1997-1998 spełniło regulaminowe założenia.

18 lipca 2012 r. – w pierwszym dniu turnieju 10 drużyn z rocznika 1999 i młodsi rozlosowano do trzech grup eliminacyjnych:
grupa A – „Gryfia”, „Turysta”, Lubartów
grupa B – OW „Tina”, Warszawa Bemowo, FC Manhattan
grupa C – „Piast” Wołowice, „Almatur” Poznań, Koloniści Gizałki, TPD Sieradz

Po grupowych meczach rozegrano jeszcze półfinały w dwóch grupach, a następnie mecze finałowe o miejsca 1-6.

W meczu o piąte miejsce TPD Sieradz uległ 0:3 drużynie z Lubartowa. Gryfia wygrała 3:1 z Kolonistami Gizałki walcząc o miejsce na podium. W meczu o pierwsze miejsce dobrze grająca drużyna FC Manhattanu nieoczekiwanie przegrała z drużyną OW „Tina” 0:5.

Wyniki:
1 miejsce – OW „Tina”
2 miejsce – FC Manhattan
3 miejsce – „Gryfia”
4 miejsce – Koloniści Gizałki
5 miejsce – Lubartów
6 miejsce – TPD Sieradz
7 miejsce – „Almatur” Poznań
8 miejsce – „Piast” Wołowice
9 miejsce – „Turysta”
10 miejsce – Warszawa Bemowo

Królem strzelców został Michał Rymer z OW „Tina” strzelając 13 bramek, a najlepszym bramkarzem okazał się Grabin Ronald z „Gryfii”.

19 lipca 2012 r. – 12 drużyn z rocznika 1997-98 rozlosowano do trzech grup. Zespoły rozegrały mecze eliminacyjne w grupach „każdy z każdym”:
grupa A – Łącko, Warszawa Bemowo, ZMP Głowno, FC Lublin
grupa B – „Ekstazy”, FC Sprzedam Opla, PKS Millenium, Wrocław Nowa Rodzina
grupa C – „Gladiatorzy” Gizałki, „Almatur” Poznań, „Gryfia Starsi”, TPD Krosno

W tej grupie wiekowej mecze były na wyrównanym poziomie gry. Walczono o każdą piłkę, a podania były przemyślane.

Momentami sędziowie turnieju – Jerzy Szeląg i Marcin Bojaryn panowali na boisku używając żółtych i czerwonych kartek lub wykluczając zawodników z gry, zyskując uznanie wśród zgromadzonych kibiców. Stworzone grupy kolonijnych kibiców nawzajem się przekrzykiwały, zagrzewając do walki drużyny i nagradzały brawami i okrzykami każde udane zagrywki.

W meczu o piąte miejsce TPD Krosno pokonało 2:1 drużynę FC Sprzedam Opla. Zacięty mecz o trzecie miejsce pomiędzy drużynami PKS Millenium, a „Almaturem” Poznań ani do przerwy, ani po przerwie nie rozstrzygnął wyniku. W rzutach karnych więcej szczęścia miała drużyna PSK Millenium wygrywając 4:3 i zajęła ostatecznie 3-cie miejsce turnieju. O pierwsze miejsce spotkały się drużyny ZHP Głowno i nasza, lokalna drużyna z Łącka, wsparta kolegami z Korlina. Po wyrównanej grze i remisie 1:1 zanosiło się na kolejny mecz, gdzie rozstrzygać będą rzuty karne. Na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem sędziego Łącko strzeliło drugiego gola i utrzymało prowadzenie do końca meczu, tym samym ciesząc się ze zwycięstwa, odtańczyli taneczny rytuał.

Wyniki:
1 miejsce – Łącko
2 miejsce – ZHP Głowno
3 miejsce – PKS Millenium
4 miejsce – „Almatur” Poznań
5 miejsce – TPD Krosno
6 miejsce – FC Sprzedam Opla
7 miejsce – „Gladiatorzy” Gizałki
8 miejsce – Nowa Rodzina Wrocław
9 miejsce – Warszawa Bemowo
10 miejsce – FC Lublin
11 miejsce – „Gryfia Starsi”
12 miejsce – Ekstazy

Królem strzelców został Marcin Matlak z Łącka, strzelając 14 bramek, a najlepszym bramkarzem Radosław Puzio z „Almatura” Poznań, z kolei najlepszym rozgrywającym Kamil Krysta z PKS Millenium.

Zaraz po losowaniu grup o drużynie Łącko szeptano, co tam wiejskie chłopaki mogą pokazać czy potrafią kopać piłkę? Okazało się, że jeszcze jak! Eliminacje i półfinały przeszli jak burza, a finały też po ich myśli, występując w składzie: Damian i Patryk Potocki, Marcin i Tomasz Matlak, Artur Włodarczyk, Daniel Wrzesień, Kamil Komar, Piotr Dopierała, Łukasz Winiarski.

Nie ukrywając radości na zakończenie turnieju Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie – Agnieszka Czarnuch, mówiła o sportowym i aktywnym spędzaniu wolnego czasu poprzez udział w tym turnieju, mimo deszczowej pogody. Celem najważniejszym była tutaj popularyzacja piłki wśród kolonijnej i obozowej młodzieży zapraszając wszystkich za rok na kolejny turniej z oznakami  „pełnoletniości”.

Okolicznościowe puchary Wójta Gminy Postomino za miejsca 1-6 oraz nagrody i wyróżnienia ufundowane przez CKiS i sponsorów wręczał Adam Drapała – Zastępca Wójta Gminy Postomino wraz z gościem specjalnym, aktorem – Zbigniewem Buczkowskim i Dyrektorem Zespołu Szkół w Jarosławcu – Anną Fikier.

Okolicznościowe upominki ufundowali:
Kawiarnia „Jedyna” – Marek Buklarewicz
Kawiarnia „Marina” – Jarosławiec
Krzysztof Bugowski – morskie przewozy pasażerskie
Lodziarnia – Ewelina, Stefan Kwiatkowski
Lodziarnia – Ireneusz Lewicki
Lodziarnia „Pod Dębem” – Klaja
Lodziarnia „Pychota” – Andrzej Gerlach
Pokoje do wynajęcia – Jadwiga Kawczyńska
Sklep na rogu – Józef Wieczorkowski
Sprężynki Ziemniaczane – Andrzej Jakubik

Serdecznie dziękujemy sponsorom oraz dyrektorowi Zespołu Szkół w Jarosławcu za udostępnienie boiska oraz animatorowi boiska „Orlik 2012” w Jarosławcu – Adrianowi Pawłowskiemu za pomoc techniczną przy obsłudze turnieju.

Z. Ludwikowski

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Piłka nożna, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.