Po raz 12 pobiegli na orientację

W słoneczny poranek, 11 lipca 2012 r. odbyły się XII Ogólnopolskie Biegi na Orientację JAR 2012 na terenie Lasów Państwowych – na „Nowym Osiedlu” w Jarosławcu, pomiędzy ulicami Sosnową i Cyprysową, nieopodal Ośrodka Wczasowego „Arkada”. W tegorocznych Biegach na Orientację udział wzięło: 96 dzieci i młodzieży oraz 10 osób dorosłych. Zawody zostały podzielone na kategorie wiekowe – do 10 lat, 10-11 lat, 12-13 lat, 14-15 lat, 16-17 lat i open (pow. 16 lat). Odrębnie klasyfikowano dziewczęta i chłopców.

Kierownikiem tegorocznych zawodów była Anna Dębska – prezes UKS „Jantar” Wrocław. Sędzią Głównym Zawodów oraz pomysłodawcą trasy był Zdzisław Hildebrandt, znany organizator wielu zawodów na orientację.

Trasa była urozmaicona – biegła przez zagajniki, dukty leśne, zarośla, gęstwiny oraz pagórki. W czasie zawodów, trzeba było wykazać się umiejętnościami czytania map topograficznych oraz trzeba było umieć odnaleźć się w terenie.

Niestety po południu pogoda diametralnie zmieniła się  – czarne chmury zawitały nad Jarosławcem, zaczął padać nieustający deszcz. Spowodowało to zmianę miejsca wręczenia nagród i pucharów, które odbyło się pod namiotem na terenie Ośrodka Wczasowego „Arkada” w Jarosławcu. Dla najlepszych ufundowane zostały puchary, nagrody oraz dyplomy.

Zaczynając od najmłodszej kategorii wiekowej. w której zawodnicy mieli maksymalnie 10 lat w zawodach udział wzięli i zajęli poszczególne miejsca:

Kategoria K-10 N – 5 pkt – najmłodsze
miejsce 1 – Julka Jarosińska – 15,06 – Wrocław
miejsce 2 – Maja Pilarska – 18,06 – Łódź
miejsce 3 – Kasia Basaj – 20,05 – Warszawa
miejsce 4 – Martynka Owczarz – 21,05 – Warszawa
miejsce 5 – Monika Kania – 30,05 – Wrocław
miejsce 6 – Milena Majewska – 32,06 – Wilczyn
miejsce 7 – Natasza Borowska – 33,05 – Łódź
miejsce 8 – Kasia Jabłońska – 33,40 – Łódź
miejsce 9 – Marta Biały – 34,45 – Łódź
miejsce 10 – Zuzanna Kamizel – 35,49 – Warszawa

Kategoria M-10 N – 5 pkt – najmłodsi
miejsce 1- Michał Kalinowski – 7,05 – Kluczbork
miejsce 2 – Kamil Rajtar – 15,16 – Zamość
miejsce 3 – Mateusz Rajtar – 20,15 – Zamość
miejsce 4 – Mariusz Gorzkowski – 23,13 – Warszawa
miejsce 5 – Mariusz Kruzel – 24,17 – Wrocław
miejsce 6 – Marek Maj – 25,16 – Łódź

Kategoria K-10 (10-11 lat) – 5 pkt
miejsce 1 – Hanna Dębska – 5,12 – Wilczyn
miejsce 2 – Emilka Hutnik – 6,28 – Żerniki Wrocławkie
miejsce 3 – Julia Ogórczak – 8,20 – Zdzieszowice
miejsce 4 – Aleksandra Faber – 8,21 – Żerniki Wrocławskie
miejsce 5 – Zuzia Kania – 9,01 – Żerniki Wrocławskie
miejsce 6 – Oliwia Stenka – 10,15 – Wrocław
miejsce 7 – Kasia Pogorzała – 11,12 – Wrocław
miejsce 8 – Jagoda Kamińska – 11,20 – Wrocław
miejsce 9 – Julia Kruzel – 12,14 – Wrocław
miejsce 10 – Agnieszka Lech – 12,18 – Wrocław
miejsce 11 – Anna Pawlak – 13,05 – Długołęka
miejsce 12 – Kamila Maj – 15,06 – Wrocław
miejsce 13 – Anna Jastrzębska – 15,20 – Warszawa
miejsce 14 – Milena Grądz – 15,21 – Jelcz Laskowice
miejsce 15 – Kasia Kalisz – 16,20 – Wrocław
miejsce 16 – Ida Zielińska – 20,30 – Wilczyn
miejsce 17 – Barbara Bielińska – 22,40 – Zdzieszowice
miejsce 18 – Gosia Malec – 23,30 – Zdzieszowice
miejsce 19 – Marta Banaś – 25,40 – Zdzieszowice
miejsce 20 – Kamila Rems – 26,50 – Warszawa

Kategoria M-10 (10-11 lat) – 5 pkt
miejsce 1 – Kamil Prus – 4,46 – Żerniki Wrocławskie
miejsce 2 – Bartek Zych – 5,12 – Żerniki Wrocławskie
miejsce 3 – Piotr Obstoj – 5,24 – Zdzieszowice
miejsce 4 – Kuba Jończy – 6,02 – Jelenia Góra
miejsce 5 – Mateusz Adamowicz – 6,16 – Żerniki Wrocławskie
miejsce 6 – Dawid Wójcik – 7,19 – Strzelin
miejsce 7 – Fabian Klose – 8,27 – Zdzieszowice
miejsce 8 – Samuel Gidel – 9,54 – Zdzieszowice
miejsce 9 – Maciej Żebracki – 10,24 – Żerniki Wrocławskie

Kategoria K-12 (12-13 lat) – 10 pkt
miejsce 1 – Weronika Sulikowska – 5,51 – Zdzieszowice
miejsce 2 – Aleksandra Łakomska – 5,52 – Zdzieszowice
miejsce 3 – Marta Nowakowska – 7,04 – Radwanice
miejsce 4 – Janette Larysz – 7,50 – Zdzieszowice
miejsce 5 – Zuzanna Gidel – 8,15 – Zdzieszowice
miejsce 6 – Ola Kowocz – 8,42 – Smardzów
miejsce 7 – Zuzanna Baraniak – 9,17 – Strzelin
miejsce 8 – Karolina Konieczny – 9,19 – Zdzieszowice
miejsce 9 – Ewa Repelowska – 13,15 – Wrocław
miejsce 10 – Karolina Janicka – 15, 27 – Wrocław
miejsce 11 – Zuzanna Majewska – 16,58 – Warszawa
miejsce 12 – Kasia Kwiatkowska – 16,59 – Strzelin
miejsce 13 – Barbara Kazimierska – 17,01 – Łódź
miejsce 14 – Katarzyna Borowska – 18,42 – Wrocław
miejsce 15 – Hania Jaworska – 19,12 – Warszawa
miejsce 16 – Julia Zelich – 23,40 – Warszawa

Kategoria M-12 (12-13 lat) – 10 pkt
miejsce 1 – Adam Obstoj – 4,49 – Zdzieszowice
miejsce 2 – Rałał Kowcz – 7,20 – Kluczbork
miejsce 3 – Jakub Moskwiak – 13,39 – Żórawina
miejsce 4 – Mateusz Kania – 18,26 – Żórawina
miejsce 5 – Kamil Kalinowski – 18,45 – Kluczbork
miejsce 6 – Tobiasz Dobrowolski – 22,55 – Strzelin
miejsce 7 – Tomek Jaworski – 22,56 – Łódź
miejsce 8 – Robert Tomaszewski – 23,57 – Łódź
miejsce 9 – Olek Pawlak – 24,56 – Warszawa
miejsce 10 – Maciej Piasecki – 25,57 – Warszawa

Kategoria K-14 (14-15 lat) – 10 pkt
miejsce 1- Karolina Burakiewicz – 21,45 – Zdzieszowice
miejsce 2 – Adrianna Gościńska – 26,40 – Zdzieszowice
miejsce 3 – Gabrysia Bęben – 27,12 – Zdzieszowice
miejsce 4 – Barbara Ruta – 33,20 – Strzelin
miejsce 5 – Barbara Ożga – 50,05 – Zdzieszowice
miejsce 6 – Wiktoria Molfa – 53,02 – Zdzieszowice
miejsce 7 – Katarzyna Maj – 54,30 – Strzelin
miejsce 8 – Barbara Kardaczyńska – 55,40 – Racibórz
miejsce 9 – Anna Mazur – 55,30 – Olsztyn
miejsce 10 – Katarzyna Pop – 55,40 – Warszawa

Kategoria M-14 (14-15 lat) – 10 pkt
miejsce 1 – Paweł Bielka – 18,47 – Strzelin
miejsce 2 – Bartłomiej Wiatrowski – 27,50 – Wrocław
miejsce 3 – Andrzej Kisiel – 27,52 – Strzelin
miejsce 4 – Krzysztof Zwierz – 35,50 – Warszawa
miejsce 5 – Adam Niżnikiewicz – 40,40 – Warszawa

Kategoria K-16 (16-17 lat) – 10 pkt
miejsce 1 – Ewa Chruścicka – 19, 42 – Zdzieszowice
miejsce 2 – Karolina Kamińska – 24,06 – Zdzieszowice
miejsce 3 – Ola Jachowicz – 25,54 – Zdzieszowice
miejsce 4 – Karolina Wągrowska – 27,27 – Zdzieszowice
miejsce 5 – Karolina Piszczor – 28,59 – Zdzieszowice
miejsce 6 – Agnieszka Pop – Zdzieszowice

Kategoria M-16 (16-17 lat) – 10 pkt
miejsce 1 – Bartosz Hus – 24,17 – Zdzieszowice
miejsce 2 – Marcin Chojnacki – 27,15 – Oleśnica
miejsce 3 – Patryk Pawlak – 30,15 – Oleśnica
miejsce 4 – Rafał Galant – 33,23 – Strzelin

Kategoria Open – Kobiety – 10 pkt
miejsce 1 – Małgorzata Nowakowska – 45,46 – Radwanice
miejsce 2- Agnieszka Stencel – 46,45 – Wrocław
miejsce 3 – Anna Wiatrowska – 47,45 – Wrocław
miejsce 4 – Anna Jończy – 49, 50 – Jelenia Góra
miejsce 5 – Marzena Kalinowska – 60,20 – Kluczbork

Kategoria Open – Mężczyźni – 10 pkt
miejsce 1 – Krzysztof Kalinowski – 33,45 – Kluczbork
miejsce 2 – Daniel Jończy – 48,40 – Jelenia Góra
miejsce 3 – Tomasz Repelowski – 49,52 – Wrocław
miejsce 4 – Maciej Oleszek – 52,30 – Zdzieszowice
miejsce 5 – Dariusz Polewski – 53,31 – Zdzieszowice

Najmłodszymi uczestnikami zawodów byli: Zuzanna Kamizel z Warszawy i Michał Kalinowski z Kuczborka.

Współorganizatorem i fundatorem pucharów oraz nagród było Centrum Kultury i Sportu w Postominie.

M. Lech-Szajner

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.