Pobiegli „dziesiątkę z hakiem” w Ustce

Pasja uprawiania sportu biegowego w sposób czynny połączona z troską o zdrowie, przeżycia na trasach biegowych, poznane nowe miejsca, nawiązane przyjaźnie na długo pozostają w pamięci. Zawodnicy postomińskiej „Bryzy” realizując tegoroczne starty zaliczane do Otwartego Biegowego Grand Prix mieszkańców Gminy Postomino i Klubu Biegacza „Bryza” w roku 2012 udali się w dniu 12 sierpnia br. na V Bieg Leśno-Plażowy „Ustecka Dziesiątka z Hakiem” o puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustce.

Na starcie do biegu zlokalizowanego przy Trakcie Solidarności w Ustce stanęło ponad 120 zawodników, wśród których było 8 zawodników Postomińskiego Klubu Biegacza „Bryza”. Rześkie powietrze bez „przyduchy”, ubita plaża, w kanale wody pod kostki, malownicza trasa prowadząca przez dukty leśne, sporo osób kibicujących na trasie i idealna pogoda na niedzielny wypoczynek to atuty tegoż biegu.

Po pokonaniu niespełna 11 km postomińscy biegacze zajęli następujące miejsca:

miejsce 16 – Grzegorz Antosik – czas: 39:51, 14 miejsce w kategorii seniorów

miejsce 50 – Dawid Ciesielski – czas: 46:48, 34 miejsce w kategorii seniorów

miejsce 66 – Stanisław Oszmiański – czas: 49:081, 47 miejsce w kategorii seniorów

miejsce 92 – Bogdan Szlawski – czas: 55:45, 69 miejsce w kategorii seniorów

miejsce 102 – Aneta Szostek – czas: 59:08, 15 miejsce w kategorii seniorek

miejsce 103 – Jacek Antosik – czas: 59:12, 74 miejsce w kategorii seniorów

miejsce 110 – Janusz Sowiński – czas: 1:01:26, 79 miejsce w kategorii seniorów

miejsce 119 – Ewa Brzostowska – czas: 1:10:58, 21 miejsce w kategorii seniorek

Zawodnicy i zawodniczki już po raz ósmy mięli okazję zdobyć punkty do biegowego Grand Prix. Pierwsza czwórka panów pozostaje bez zmian. Kolejno miejsca od I do IV zajmują: Dawid Ciesielski, Grzegorz Antosik, Bogdan Szlawski i Maciej Pominkiewicz. Na miejsce V z VI awansował Jacek Antosik powodując spadek Macieja Januszewskiego na miejsce VI. Z kolei na miejsce VII z IX awansował Janusz Sowiński. Miejsce VIII zajmuje Damian Kocieniewski, a IX Janusz Bojkowski. Na miejsce X z XI awansował Stanisław Oszmiański.

Wśród pań nie zaszły żadne zmiany. Miejsca I-III zajmuja kolejno: Aneta Szostek, Ewa Brzostowska i Małgorzata Cieplik-Pominkiewicz.

PEŁNA KLASYFIKACJA Otwartego Biegowego Grand Prix mieszkańców Gminy Postomino i Klubu Biegacza „Bryza” w roku 2012 po 8 startach

Na uznanie zasługuje udział w zmaganiach Dawida Ciesielskiego i Bogdana Szlawskiego, którzy jak dotychczas wzięli udział we wszystkich punktowanych w ramach Grand Prix biegach.

Do zakończenia tegorocznej rywalizacji pozostały tylko dwa biegi. Najbliższy już 22 września 2012 r. – Bieg wokół jeziora łętowskiego.

A. Czarnuch
Z. Ludwikowski

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biegowe Grand Prix Gminy Postomino, CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Inne wydarzenia, Klub Biegacza "Bryza", Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.