Pobiegli w Szczecinku

Ludzie biegają od zawsze – to rzecz pewna, ale należy to robić w sposób umiejętny. Podobnie jak w kraju, tak i w naszej gminie można zaobserwować biegających. Jest ich coraz więcej, co najmniej kilkadziesiąt osób. Idea powszechnego biegania nie wygasa, lecz znajduje coraz więcej zwolenników. Kolejny tydzień przyniósł kolejne starty członków Klubu Biegacza „Bryza” Postomino. Do Szczecinka na 29 Międzynarodowy Bieg Uliczny – Memoriał im. Winanda Osińskiego udała się trzyosobowa grupa biegaczy, którzy zmierzyli się z dystansem 10 km na atestowanej trasie. Rekordowa była frekwencja, padły również rekordy trasy.

Na liście startowej znalazło się 346 zawodników i zawodniczek z siedmiu państw. Na starcie stanęło aż siedmiu biegaczy z Afryki, sześciu Kenijczyków i jeden Etiopczyk. Zdominowali oni rywalizację, zajmując cztery czołowe lokaty.

Jako pierwszy linię mety minął Kenijczyk Martin Mukule pokonując trasę 10 km w czasie 28,50 min. Wśród kobiet najlepiej wypadła Olga Kalendarova-Ochal z czasem 34,01 min.

Klub Biegacza „Bryza” Postomino reprezentowali, zajmując miejsca:

  • miejsce 185 – Janusz Bojkowski – czas 48,08 (43 miejsce w klasyfikacji M30, 164 miejsce w klasyfikacji open mężczyzn)
  • miejsce 189 – Bogdan Szlawski – czas 48,20 (24 miejsce w klasyfikacji M50, 166 miejsce w klasyfikacji open mężczyzn)
  • miejsce 311 – Ewa Bojkowska – czas 1,00,09 (12 miejsce w klasyfikacji K30, 50 miejsce w klasyfikacji open kobiet)

Gratulujemy pokonania kolejnej trasy i życzymy powodzenia na kolejnych biegach.

Z. Ludwikowski 

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Inne wydarzenia, Klub Biegacza "Bryza", Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.