Podopieczni CKiS laureatami przeglądów gminnych Amatorskiego Ruchu Artystycznego

 

2 kwietnia 2011 r. w Zespole Szkół w Postominie odbył się IV Polsko-Niemiecki Festiwal Artystyczny w ramach IX Gminnego Przeglądu Amatorskiego Ruchu Artystycznego – Postomino 2011, pod honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Całodniowy festiwal poprzedzony był wcześniej rozstrzygniętymi konkursami: plastycznym i recytatorskim.

Do Gminnego Przeglądu Zespołów Tanecznych przystąpiły 2 formacje tańca break dance z Centrum Kultury i Sportu w Postominie. Wspaniałe pokazy młodych tancerzy zostały bardzo wysoko ocenione przez jury. Instruktorem obu grup jest Marcin Grzybowski.

W kategorii zespołów tanecznych do lat 15 decyzją jury konkursu II miejsce w przeglądzie gminnym otrzymał zespół „Postomino TEAM” z CKiS. Zespół wystąpił w składzie: Jacek Bryl, Tomasz Brzyszcz, Remigiusz Kurek, Dawid Majrowski, Bartłomiej Meronk, Sławomir Piasecki, Krzysztof Ślebioda i Kacper Woźny.

Z kolei w kategorii zespołów powyżej 15 lat I miejsce w przeglądzie zdobył i zakwalifikował się do przeglądu powiatowego zespół „Master Freeze Crew”. Zespół wystąpił w składzie: Tomasz Grzebielucha, Tomasz Kasica, Artur Kłos, Daniel Lenczewski i Krystian Łyjak. Tancerze będą walczyć o eliminacje do przeglądu wojewódzkiego, a my będziemy trzymać kciuki za młodych tancerzy podczas przeglądu powiatowego, który odbędzie się 7 maja 2011 r. o godz. 12.00 w Sławieńskim Domu Kultury.

Podczas Festiwalu w Zespole Szkół można było także podziwiać prace plastyczne, które wpłynęły na II Międzynarodowy Konkurs Plastyczny pn. „Sport nas łączy”. Na konkurs wpłynęło 125 prac. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców 25 marca br. Nagrodę Grand Prix konkursu otrzymała Alina Timakowa ze Szkoły Nr 150 w Mińsku (Białoruś). Wyróżnienia otrzymali z kolei podopieczni Jadwigi Czerwińskiej z Pracowni Sztuk Pięknych „Gamma” działającej w Centrum Kultury i Sportu w Postominie. Wyróżnieni zostali: Julian Wasilewski i Bartłomiej Bogus.

Gratulujemy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Kultura, Sztuka, Taniec, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.